on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

19.10.2021, 16:28

В Скадовську відкриється музей "Таємниці острова Джарилгач"

19.10.2021, 14:26

Херсонець увійшов до складу журі міжнародного кінофестивалю

19.10.2021, 14:22

Херсонці здобули бронзову нагороду фестивалю «Кінокімерія»

Все новости

13.02.2015 15:45

«Етикетка зі знаком питання»

 З 6 лютого у Херсонському обласному художньому музеї ім. О.О.Шовкуненка експонується виставка творів, авторство яких не було доведено. До уваги глядача представлено 43 твори живопису та скульптури XIX-ХХ ст. з колекції Корніловської М.І. Майже завжди в основі зібрання кожного музею лежить фундамент особистого колекціонування, і наш музей не являється винятком: у 1978 році в херсонський художній музей надійшли кілька сотень творів живопису, графіки, скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва, по заповіту ленінградського колекціонера Корніловської Марії Іванівни.

Фахівцями з центральних музеїв було виявлено, що не всі твори відповідають вказаному в документах авторству. Дослідницька робота, що почалась у 1977 році і тривала кілька десятиліть, внесла суттєві корективи в атрибуцію творів, багато з яких змінили своє ім’я, час створення чи взагалі перейшли в категорію «невідомий художник». Існують поняття «копія» та «підробка». Грань між ними надзвичайно тонка: дуже важливо не помилитися, бо художники в усі часи копіювали твори своїх попередників. Іноді картини писалися в колективних майстернях під керівництвом відомого майстра, який і підписував своїм ім’ям полотна учнів. Проблема визначення автентичності таких творів дуже сильно ускладнюється: підпис підтверджується, все інше відкидається.

Частина робіт, представлених на виставці, є оригінальними полотнами. Вони відповідають часу свого створення, але в силу обставин  прізвища  авторів не були дотепер офіційно підтверджені (Айвазовський К.І.; Колєсніков С.Ф.; Реріх М.К.; Морозов О.І.; Штейнбен К.К.). Авторська приналежність деяких творів з колекції Корніловської і досі викликає сумніви, хоча й не відкидається остаточно (Крамськой І.М.; Ротарі П.А.; Перов В.Г.; Маковський В.Є.).

Нарешті, кілька підписних полотен не мають ніякого відношення до заявлених авторів, не дивлячись на те, що відповідають часу свого виконання (Нестеров М.В.; Коровін К.О.; Кустодієв Б.М.). На виставці також представлено декілька творів невідомих художників. Експозиційний ряд доповнює скульптура, переважно відлита на каслінських і кусінських заводах наприкінці XIX ст. Авторство цих творів поки що в пошуку.

Нажаль, більшість представлених творів вимагають ретельної й великої реставрації. На сьогодні музей не має необхідних коштів на проведення відновлювальних робіт. Але співробітники сподіваються, що ситуація зміниться, реставрація буде проведена, і полотна старих майстрів ще довго будуть інтригувати та дарувати насолоду музейним глядачам.

Художній музей приготував нову виставку для своїх гостей. Інтригуюча назва «Етикетка зі знаком питання» цілком відповідає змісту експозиції. Цього разу ми вирішили познайомити відвідувачів з творами колекціонерки Марії Корніловської - за її заповітом у 1978 році музей отримав значну частину робіт. Але деякі з них стали загадками для мистецтвознавців, адже не мали авторства, або імена в документах викликали питання.

Виставка об’єднує твори XIX-ХХ ст., про які не можна сказати напевно, чи правдива їх атрибуція. Серед етикеток зі знаком питання можна зустріти імена таких відомих художників, як Іван Айвазовський, Микола Реріх, Іван Крамськой, Василь Перов, Борис Кустодієв, Костянтин Коровін, Михайло Нестеров… Не всі з них мають відношення до заявлених авторів. До того ж, частина робіт знаходиться в незадовільному стані та потребує реставрації. Але ми маємо надію, що ситуація зміниться, реставрація буде проведена, і полотна старих майстрів ще довго будуть інтригувати та дарувати насолоду гостям музею.

Херсонський обласний художній музей ім. О.О. Шовкуненка
(www.artmuseum.ks.ua  тел : 49-31-64)­­ Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.