on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.12.2021, 10:59

У «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки

03.12.2021, 10:52

Херсонців запрошують до участі у конкурсі «Час творити дива»

03.12.2021, 10:44

Херсонські шеф-кухарі потрапили до рейтингу кращих кулінарів України

> Персоналии > Визуальное искусство > Брынцева Ольга Геннадиевна > Незабутній вернісаж у День народження музею

 

Незабутній вернісаж у День народження музею

Наповнений подіями, а відповідно й багатий на інформаційні приводи четвер 27 травня видався у Херсонському художньому музеї ім. О. О. Шовкуненка. У свій День народження заклад презентував унікальну експозицію. Вернісаж став чудовою нагодою для вручення державної нагороди авторці представлених робіт Ользі Бринцевій, яка через тривале перебування за кордоном не могла отримати її раніше.

Херсонському художньому музею виповнилося 43 роки. Здається, так мало, навіть не половина людського віку. Але ж городяни не мислять міста без улюбленої будівлі з вежею, куранти на якій віддано відбивають час, як і без унікальної колекції експонатів, що має заклад. Як один із найкращих в Україні музей ім, О. О. ІІІовкуненка приваблює гостей не лише з різних регіонів, а й з-за кордону. Його колективу вдається вражати щоразу, як вперше.

Так, свій День народження художній музей відсвяткував не просто з привітаннями, а мистецькою подією. «Життя прекрасне! Про любов, щастя та вічні цінності» — так називається виставка, презентована до свята. Експозиція персональна, на ній представлені гобелени та живопис відомої херсонської художниці Ольги Бринцевої. Восени 2020 року Указом Президента України Володимира Зеленського мисткині присвоєне звання «Заслужений художник України». Вручення ж відбулося 27 травня 2021-го, під час відкриття вернісажу Ольги. Справа в тому, що художниця живе на дві країни (Україна та Кіпр) і через ситуацію з пандемією довгий час не могла приїхати до рідного Херсона.

- Що відчуваєте сьогодні, коли Вас офіційно вітають із присвоєнням високого звання? - запитую в художниці.
- Якщо чесно, це наче не про мене. Ще не звикла до звання,  зізнається пані Ольга.

- А по духу Ви українська художниця чи все ж європейська? -  запитують мої колеги, адже відомо, що пані Ольгу надихають подорожі.
- Знаєте, я херсонська художниця. І де б не була, оце зерно рідної землі залишається зі мною, - відповідає авторка.

У колекції Херсонського художнього музею понад півсотні робіт Ольги Бринцевої, подарованих авторкою. На персональній виставці можна побачити більше - майже 90. Музейники не приховують захоплення: відібрали найяскравіші роботи з доробку мисткині. Це гобелени на євангельську тематику, картини з циклів робіт, пов’язаних з подорожами Європою, Кіпром, краєвидами Херсона. Декілька гобеленів присвячені античній кераміці.

- Ольга достатньо детально вивчила кіпрську ікону, і це мало на неї потужний вплив. Гобелени художниці стилістично перегукуються з іконою. Це фактично ікона в нитках, і вона так само монументальна. Особливо, якщо порівняти з фресками, розписами храмів, - розповіла заступниця директора музею Владислава Дяченко.

Сама художниця не приховує - вона глибоко віруюча людина. Подорожуючи, обов’язково відвідує православні храми. А в рідному Херсоні підтримує проект відновлення одного з найстаріших соборів міста - Свято-Катерининського. Пані Ольга справляє враження світлої людини, одухотвореної особистості. Такі ж позитивні і її роботи. Картини та гобелени нашої землячки є в багатьох поціновувачів істинного мистецтва в Україні та за кордоном, їх купують для приватних колекцій. Але для самої авторки не це головне.

- Важливо думати не про те, що робота має продатися, а що ти вкладаєш у неї: не комерційну складову, а душу. Може, той сюжет із Книги буття ніколи не продасться. Головне, що тема захоплює і хочеться самовираження, - зізналася художниця.

У день відкриття персональної експозиції Ольгу Бринцеву вітали друзі, колеги і навіть однокласники. Своїм талантом вона вражала ще з дитинства. Навчалася у школі № 36 Херсона, де на той час працював Анатолій Сліпіч, нині заслужений діяч мистецтв України. Він і підтримав юне дарування.

«Анатолій Сліпіч організував тоді єдиний в СРСР клас основ дизайну. Оля багато малювала. Здається, це був 5-й клас. Ми виїздили на природу. Перші творчі кроки робили в Криму, а також малювали плавні. У нас були неймовірні уроки образотворчого мистецтва. А в який вигляд Оля з іншими учнями приводили стіни школи! Та нам усі заздрили. А на випускний вечір як вона оформила актову залу, де, уявіть собі, до цього нічого не було! Дуже вдячна за оті наші спогади, подаровані на все життя», - розповіла однокласниця художниці Тетяна Москова.

Техніка гобелена дуже популярна в Європі. Смаки незмінні з часів появи монументальності в архітектурі, з високими стелями і просторими залами, які дають місце для великих картин та панно. Гобелен розвивається в період середньовіччя, стаючи актуальним і для храмів. Модний в інтер’єрі він і зараз. У середньому гобелен створюється за місяць, а інколи й півроку - зізнається художниця. Скільки точно робіт створила, Ольга Бринцева й сама не знає, але, говорить, мабуть, це сотні неповторних картин, тканих і написаних.

Помилуватися шедеврами мисткині можна буде до кінця літа - саме скільки триватиме вернісаж.

Марина Савченко

Джерело інформації: «Новий день».- №22 (5483).- 02.06.2021.- стр17

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.