on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

> Организации > Музыка > Херсонская детская музыкальная школа №1 > «Гармонія» святкує десятилітній ювілей

«Гармонія» святкує десятилітній ювілей

При слові «опера» у кожної людини в уявленні виникають асоціації з чимось грандіозним, величним, доступним хіба що жителям столиць та великих міст – сяючі позолотою ложі у величезних залах, масштабні декорації і таке інше. Окрім того, здається, до опери, навіть людині дорослій, потрібно дорости, отримати досвід сприйняття серйозної музики і оперного вокалу. Поміж тим у світі давно існує традиція створення оперних спектаклів для дітей, розрахованих на виконання самими ж дітьми. І щоб почути таку оперу, не обов’язково їхати у столицю. Все це доступно у нас, в Херсоні, завдяки активній творчості Зразкового музичного театру «Гармонія», що зовсім недавно з`явився на мистецькому небосхилі нашого краю при дитячій музичній школі № 1.  Створений у 2002 році на базі музично-театрального класу театр став рідною домівкою та школою життя для багатьох учнів фортепіанного, музично-театрального, вокального, струнно-смичкового та інших відділів музичної школи. При підтримці адміністрації, а саме – директора ДМШ №1 Коваленка Володимира Ілліча, та завдяки ентузіазму і щирій вірі в успіх доброї справи засновника театру, незмінного його керівника, викладача вищої категорії Младзієвської Олени Іванівни, його вихованці отримали унікальну можливість творчого пошуку своєї неповторної манери музичного виконання, розуміння і пізнання ігрової природи театральної дії, адже тільки у театральному світі існує синтез багатьох видів мистецтва і творчість носить колективний характер.

Протягом останніх років із задоволенням долучаються до колективної творчості викладачі ДМШ №1: хореограф Парахіна М.О., камерне тріо у складі: фортепіано – Степура М.В., скрипка – Чесакова Л.Д., віолончель – Степанова Л.В., колишня учениця ДМШ №1, а зараз викладач вокалу та хорового співу Дюжева Т.Л.  На базі музичного театру «Гармонія» проходять практику студенти Херсонського музичного училища та Херсонського училища культури. Згідно відгуків Аліси Тарабарової (однієї з переможниць ІІ «Фабрики зірок») саме заняття в театрі допомогли їй обрати свій шлях в житті та досягти значних творчих успіхів на професійній сцені.  За 10-літню історію напрацьовано чималий музичний матеріал, серед якого слід виділити оперні спектаклі: «Бабка» (В.Герчик), «Пісенька у лісі» (Р.Бойко), «Муха-цокотуха» (Н.Рожко), «Огніво» (С.Горковенко), «Червона шапка» (М.Черняк), «Королівський бутерброд» (Г. Портнов) тощо. Попри юний вік, починаючим акторам завжди вдається подолати навантаження, яке під силу лише дорослим професіоналам. Щоразу цікаві постановки, майстерне виконання та яскраве втілення художніх образів змушують глядачів повірити у те, що в найближчому майбутньому нас чекають несподівані музичні сюрпризи від зразкового музично-драматичного театру «Гармонія» та усіх його вихованців.

10-літня історія херсонської «Гармонії» – це стрімкий злет до успіху. Лише в перші роки свого існування театр поступався фаворитам обласних фестивалів та конкурсів, здобуваючи ІІ-і місця. Але з 2009 року ніяких інших позицій, крім перших і лауреатських дипломів, «Гармонія» не мала. У квітні 2009 року колектив завойовує І місце на дитячому фестивалі «Театральна весна» (М.Херсон). Тоді ж диплом «За кращу акторську роль» отримала Марія Лоєвська – виконавиця головної ролі в опері «Пісенька у лісі». Вже у липні цього ж року – перемога на Всеукраїнському відкритому фестивалі лялькових театрів і майстрів художнього слова «Світ надій – дивосвіт». У позаминулому році на обласному конкурсі «Херсонський первоцвіт 2010» – диплом І-го ступеню у номінації «Відкриті лаштунки», а уже через місяць – у квітні 2010-го – на Відкритому міжнародному фестивалі молодіжних і дитячих театрів «Південні маски» у Миколаєві завойований диплом лауреата у номінації «Краща музична вистава».

Перемагають «гармоніївці» і в різноманітних, наближених до театральних, змаганнях, одним з яких є популярний конкурс дитячого малюнку «Листівка улюбленому театру», котрий регулярно проводить обласний театр ляльок. Цікаво, що співають артисти театру не тільки українською та російською мовами. Керівник і наставник Олена Іванівна Младзієвська – активна учасниця обласного товариства польської культури, тому серед успіхів театру є і диплом ХІІ Всеукраїнського фестивалю польської дитячої пісні, що проходив під патронатом Генерального консульства Польщі в Одесі. У червні 2011 року у житті колективу відбулась ще одна визначна подія. Постановою колегії Обласного управління культури за вагомий внесок у розвиток української національної культури, високий художній рівень та виконавську майстерність Музично-драматичному театру «Гармонія» присвоєно звання «Зразковий» колектив. І нехай не всі вихованці Зразкового музичного театру «Гармонія» стануть професійними артистами, але людьми культурними, інтелігентними, з розвиненим музичним смаком, – стануть напевно. Щиро вітаємо учасників колективу з їхнім першим визначним ювілеєм і бажаємо творчої наснаги, досягнення омріяних висот, людської вдячності та народної любові.

Управління культури
Херсонської міської ради

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.