Глєбова Лідія Фоківна
Лідія Фоковна Глібова народилася 4 січня 1937 року в Хрещенівка Нововоронцовського району Херсонщини.
40 років пропрацювала педагогом, в даний час - на заслуженому відпочинку.
Не залишає Лідія Фоковна і улюбленої справи - вишивання: її картини «Леся Українка» та «Великий Кобзар», вишиті хрестиком і гладдю, знайшли чільне місце в місцевій школі, інші роботи експонувалися і на різноманітних виставках.
А в Києві вишивки майстрині були удостоєні диплома лауреата Всеукраїнської виставки прикладного та декоративного мистецтва.
Виразністю, милозвучністю і задушевністю відзначаються і вірші Лідії Глєбової. У минулі роки вийшли друком дві її книжки - "Мамине багатство" і "Отчий край", які заслужено завоювали любов читачів. У кожному з трьох збірок по 60-70 чудових віршів, присвячених любові, славним землякам і рідної природи.
ВИШИВАЛЬНИЦЯ Й ПОЕТЕСА
Майже чотири десятиріччя Лідія Фоківна Глєбова з Хрещенівки Нововоронцовського району засівала вічним і розумним освітянську ниву, а нині – на заслуженому відпочинку. Та насправді жінка не полишає своїх улюблених справ – вишивання та віршування, її картини «Леся Українка» і «Великий Кобзар», вишиті хрестиком і гладдю, знайшли чільне місце в місцевій школі, роботи сільської майстрині експонувалися й на різноманітних виставках. А в столиці були удостоєні диплома лауреата Всеукраїнської виставки прикладного та ужиткового мистецтва. Душа завмирає, коли дивишся на вишиті рушники «Мамине багатство», «Отчий край» та інші. Чільне місце у творчому доробку майстрині займають рушники «Герб Незалежної України» та «Хай розквітає славне десятиліття Незалежності», а також картини «Різдвяна ніч», «Покрова Пресвятої Богородиці», «Ісус Христос – син Божий».
Виразністю, милозвучністю й задушевністю вирізняються й поезії Лідії Глєбової. В минулі роки вийшли друком дві її книжки «Мамине багатство» та «Отчий край», які заслужено завоювали любов читачів.
– В мене готові до друку ще три книжки поезій «Струни серця», «Обереги» й «Тавричанка», – розповідала Лідія Фоківна. – Але непросто знайти спонсора. Та сподіваюся, що колись мої книжки побачать світ.
В кожній з трьох збірочок по 60-70 віршів, присвячених коханню, славетним землякам й рідній природі. Поетичний стиль сільської вчительки особливий і вартий уваги, про що неодноразово говорив і відомий поет та прозаїк, заслужений діяч мистецтв України Микола Братан.
Підготував Микола Гуепко.
Газета «Новий день», 22 червня 2006