on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

13.05.2021, 14:36

Херсон готується вшанувати День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

12.05.2021, 10:21

В Херсоні продовжується реєстрація на літературний фестиваль "Молода Еллада"

11.05.2021, 14:16

Арт-фестиваль «Міцелій 2.0» пройде в Херсоні

> Темы > Голодомор на Херсонщине > Новости > Естафета народної пам’яті про Голодомор
Все новости

Естафета народної пам’яті про Голодомор

07.05.2008

Набирає ходу ініційована Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.Лавреньова акція “Свіча пам’яті”, присвячена 75-м роковинам Голодомору 1932-33 років на Херсонщині. Налагоджена тісна співпраця бібліотеки з обласним краєзнавчим музеєм, центром туристсько-краєзнавчої діяльності учнівської молоді, проведена екскурсія для старшокласників “Невідомі сторінки Голодомору 1932-33 років на Херсонщині”. В обласній бібліотеці для юнацтва для інформаційної підтримки акції організована книжкова виставка-пошук “Голодомор: реквієм на відстані часу”, яка діятиме і оновлюватиметься впродовж року.
Активно включилися в проведення акції “Свіча пам’яті” юнацькі структурні підрозділи Великоолександрівської, Білозерської, Каховської, Каланчацької, Скадовської, Чаплинської централізованих бібліотечних систем, де відбулися навчальні семінари для учасників акції, створені волонтерські команди з числа учнівської молоді, вчителів, бібліотекарів для збирання свідчень очевидців, документів та реліквій часів Голодомору. Серед найактивніших учасників – Нижньосірогозька ЦБС, в бібліотеках-філіалах якої пройшли уроки-реквієми, історичні години, уроки історичної пам’яті “Землякам моїм, старим, молодим і ненародженим”, “Пам’ять народу не убієнна”, “Образу хліба вклонімося”, “Прости нас, пам’яте, прости”, організовані меморіальні куточки і книжкові виставки “Україна. Рік 33-й”, “Скорботні дні України”, “Жнива скорботи”, “Голодомор - невгасима рана Україна” тощо.
Напередодні Великодня в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова відбувся набат пам’яті «Над пам’яттю не владний час: Голодомор очима письменників, художників», присвячений 75-м роковинам Голодомору. Організаторам вдалося в межах камерного, емоційно насиченого заходу відновити естафету народної пам’яті про найчорнішу сторінку історії України. І це не образний вислів.
Юні школярі, учні ЗОШ №1, мали можливість поглянути на ті страшні події очима свідка – знаного художника Ф.І.Загороднюка. Спогади літнього чоловіка, що пережив випробування Голодомору, Великої Вітчизняної війни, але не втратив творчої наснаги, любові до життя і до людей, нікого не залишили байдужими.
Своїми враженнями від розповідей батьків і дідів про голод 1932-33 років, почутими ще в дитинстві, поділився відомий поет і тележурналіст В.П.Кулик, представник уже післявоєнного покоління. Його поезії “Голод”, “Сонет гіркоти” схвилювали до сліз юних і дорослих учасників.
Напрочуд органічно в заході поєдналися, посилюючи емоційний вплив, поезія, музика, театр та сучасні мультимедійні технології. Затамувавши подих, слухали присутні щемливу мелодію “Поеми” І.Жуковського з балету “Ростислава” у виконанні студентки Херсонського музичного училища скрипачки Ю.Нєпорожнєвої та концертмейстера Н.Г.Самойленко. Ноту драматизму вніс і образ жінки в білій сорочці, що символізувала неоплакані душі померлих від голоду мільйонів українців, і запалені поминальні свічки, і хвилина пам’яті… Судячи по обличчях і очах дітей, можна впевнено сказати, що їхніх сердець торкнувся біль пам’яті про Голодомор, і вони згадуватимуть про нього не як про тему із шкільного підручника історії, а як про народну трагедію без терміну давності.


Світлана Коваль,
провідний редактор Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова

 

 Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.