on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

21.01.2022, 15:21

День селфі у музеях: херсонці фотографувались на фоні улюблених експонатів

21.01.2022, 15:17

У херсонській виставковій залі відкрилась виставка "Крижані візерунки: зимова тематика"

21.01.2022, 15:14

Прокуратура звернулася до суду для захисту об’єкта культурної спадщини Херсона

> Темы > Голодомор на Херсонщине > Новости > Обласна акція “Свіча пам’яті”, присвячена 75-м роковинам Голодомору 1932-33 рр. на Херсонщині
Все новости

Обласна акція “Свіча пам’яті”, присвячена 75-м роковинам Голодомору 1932-33 рр. на Херсонщині

14.07.2008

Набирає ходу ініційована Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.Лавреньова акція “Свіча пам’яті”, присвячена 75-м роковинам Голодомору 1932-33 років на Херсонщині. Налагоджена тісна співпраця бібліотеки з обласним краєзнавчим музеєм, центром туристсько-краєзнавчої діяльності учнівської молоді, управлінням освіти і науки облдержадміністрації, навчальними закладами.

В обласній бібліотеці для юнацтва для інформаційної підтримки акції організована книжкова виставка-пошук “Голодомор: реквієм на відстані часу”, яка діятиме і оновлюватиметься впродовж року.

Важливим фактором успішної реалізації акції “Свіча пам’яті” став семінар-практикум для працівників юнацьких структурних підрозділів централізованих бібліотечних систем області “Інтеграція бібліотек в сучасну систему громадянського виховання молоді”, який відбувся у травні 2008 року в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.Лавреньова.

Програма семінару-практикуму включала слайдову презентацію акції “Свіча пам’яті”, практичні поради фахівців обласного краєзнавчого музею щодо проведення пошукової роботи і оформлення в книгозбірнях Меморіальних куточків, присвячених 75-м роковинам Голодомору на Херсонщині, створення мультимедійних відеопроектів про роботу бібліотек з реалізації обласної акції "Свіча пам'яті".

Учасники семінару мали можливість обмінятися досвідом практичної роботи з реалізації акції “Свіча пам’яті”, представники Великоолександрівської та Білозерської районних ЦБС поділитися власними творчими здобутками

Високо оцінили бібліотекарі юнацьких структурних підрозділів підготовлений фахівцями обласної бібліотеки для юнацтва інформдайджест “Забуттю не підлягає”. Це видання, закумулювало в собі офіційну та довідкову інформацію, практичні та методичні поради на допомогу реалізації акції “Свіча пам’яті”.

Активно включилися в проведення акції “Свіча пам’яті” юнацькі структурні підрозділи Великоолександрівської, Білозерської, Каховської, Новокаховської, Цюрупинської, Голопристанської, Херсонської, Високопільської, Нижньосірогозької, Верхньорогачицької, Іванівської, Генічеської, Каланчацької, Чаплинської централізованих бібліотечних систем, де відбулися навчальні семінари для учасників акції.

На базі більшості районних бібліотек створені центри по збиранню та узагальненню інформаційних ресурсів про Голодомор 1932-33 років в Україні, в бібліотеках-філіях - організовані Меморіальні куточки і книжкові виставки “Україна. Рік 33-й”, “Скорботні дні України”, “Жнива скорботи”, “Голодомор - невгасима рана України”, ”Голоси із 33-го”, “Свіча пам’яті”, “Відлуння подій Голодомору”, “Минуле стукає в наші серця”, “Історія звинувачує” тощо.

В Білозерській ЦРБ створена виставка “Голодомор на Україні”, в експозиції якої представлені документи, надані спеціальною комісією Конгресу США за клопотанням української діаспори.

Працівники Чаплинської ЦРБ взяли участь в організації виставки “Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-33 років – геноцид українського народу”, яка експонувалась в кінотеатрі “Комсомолець” з 17 по 27 червня 2008 року. Бібліотекарі доповнили виставку документами про події Голодомору в Чаплинському районі.

Серед найактивніших учасників – Нижньосірогозька, Великоолександрівська, Білозерська, Чаплинська, Цюрупинська ЦБС, в бібліотеках-філіалах яких пройшли уроки-реквієми, історичні години, уроки історичної пам’яті, краєзнавчі читання “Землякам моїм, старим, молодим і ненародженим”, “Пам’ять народу не убієнна”, “Образу хліба вклонімося”, “Прости нас, пам’яте, прости”, “Голодомор 1932-33 років – геноцид українського народу”, “Про той страшний навмисний голод”.

В Чаплинській, Білозерській, Новокаховській, Голопристанській, Каховській, Великоолександрівській ЦБС створені волонтерські команди з числа учнівської молоді, вчителів, бібліотекарів для збирання свідчень очевидців, документів та реліквій часів Голодомору.

Працівники Білозерської, Нижньосірогозької, Каланчацької ЦБС висвітлюють хід обласної акції “Свіча пам’яті” в місцевій та обласній пресі.

6 інформацій про хід акції “Свіча пам’яті” вміщено на сторінках газет “Новий день”, “Наддніпрянська правда”, “Херсонський вісник”, інформаційному порталі “Арткавун”, сайті обласної державної адміністрації фахівцями Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова.
 

Заступник директора з основної діяльності
Херсонської обласної бібліотеки
для юнацтва ім. Б.Лавреньова
Т.Ф.Ігнатова

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.