on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

27.01.2022, 10:53

У Гончарівці презентували «подвійну» художню виставку

26.01.2022, 15:26

Золотой голос Херсонщины Наталья Лелеко отмечает 35-летие творческой деятельности

26.01.2022, 15:20

"Відомі незнайомці": археологічні дослідження території Херсонщини Дмитром Яворницьким

> Темы > Голодомор на Херсонщине > Новости > Інформація про хід акції «Свіча пам’яті»
Все новости

Інформація про хід акції «Свіча пам’яті»

16.09.2008

Інформація про хід реалізації обласної акції
«Свіча пам’яті», присвяченої 75-м роковинам Голодомору
1932-1933 років на Херсонщині

Обласна акція «Свіча пам’яті», ініційована Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Бориса Лавреньова, дійшла етапу, на якому можливе підведення перших підсумків виконаної роботи.

Акція, покликана привернути увагу державних установ і організацій, навчальних закладів, громадських організацій до питань поширення знань про трагедію Голодомору, набула широкої підтримки і досягає поставленої мети.

Важливим результатом обласної акції «Свіча пам’яті» є значна активізація діяльності юнацьких структурних підрозділів бібліотек області у збереженні пам’яті про події 1932-1933 рр. на Херсонщині, посилення їх ролі у житті громади, налагодження тісних зв’язків із навчальними та позашкільними закладами,

В межах акції продовжують активно працювати юнацькі структурні підрозділи Білозерської, Великоолександрівської, Іванівської, Каланчацької, Нововоронцовської, Чаплинської, Нижньосірогозької, Голопристанської, Каховської, Новокаховської, Цюрупинської, Новотроїцької ЦБС. У бібліотечних установах проводяться уроки-реквієми, зустрічі з очевидцями Голодомору, години історичної пам’яті, обговорення книг, презентації книг, години скорботи, літературно-музичні вечори, єдині дні інформування, диспути тощо. Загалом за 8 місяців 2008 року проведено 835 тематичних заходів. Зокрема, у червні – серпні в Нововоскресенській сільській бібліотеці Нововоронцовської ЦБС відбулася зустріч молоді з Григорієм Трояном, свідком і автором публікацій «А на хаті – серп і молот, а у хаті – смерть і голод»; в Нижньосірогозькій центральній бібліотеці – презентація книги місцевого краєзнавця Ю.В.Безуха «Великий перелом», в якій взяли участь представники райдержадміністрації, районної ради, члени пошукових груп, представники громадськості. Автор подарував перші примірники своєї книги всім бібліотекам району. Чаплинська центральна бібліотека провела для молоді диспут «І про це мовчати?», у бібліотеках- філіях сіл Балтазарівка, Морозівка, Скадовка, К.Володимирівка Чаплинської ЦБС пройшли уроки пам’яті «Народу гілочка тернова», у кожній бібліотеці цієї ж ЦБС були проведені Дні інформації, на яких бібліотечні працівники знайомили своїх читачів з промовою Президента України на Михайлівській площі «Поминаймо кожну душу».

В ході обласної акції «Свіча пам’яті» помітно зросла роль бібліотечних установ в організації і проведенні різноманітних конкурсів серед юнацтва. Так, у Новодмитрівській та Нововасилівській сільських бібліотеках Іванівської ЦБС були проведені конкурси малюнків, віршів, оповідань «Народна пам’ять не згасає», «Голодомор очима дітей». Великоолександрівська ЦРБ організувала виставку творчих робіт учнів школи мистецтв «Свіча пам’яті» (за підсумками конкурсу, проведеному районним будинком культури та школою мистецтв). Бібліотекарі Нововоронцовської ЦРБ здійснювали допомогу загальноосвітнім школам в організації районного конкурсу учнівських рефератів. На сьогодні за матеріалами учнівських рефератів створена рукописна «Книга пам’яті. Голодомор 1932-1933 років у нашому районі», яка представлена на постійно діючій виставці «Гіркий спомин і вічний біль». Завдяки зусиллям і при допомозі бібліотечних працівників Високопільської ЦРБ 50 учнів загальноосвітніх шкіл взяли участь у Всеукраїнському конкурсі науково-дослідницьких робіт «Голодомор 1932-1933 років. Україна пам’ятає» (підготовлено 12 робіт); Новозбур’івська бібліотека-філіал №1 Голопристанської ЦБС разом із ЗОШ №3 організувала конкурс рефератів «Злочин, якого могло б не бути», на який було представлено 26 робіт.

Створені на базі районних бібліотек Центри по збиранню та узагальненню інформаційних ресурсів про Голодомор 1932-1933 років на Україні та Меморіальні куточки, книжкові виставки в сільських бібліотеках поповнювалися новими матеріалами, документами. Інформаційні Центри в Білозерській, Каланчацькій, Цюрупинській районних бібліотеках мають бази даних, що містять списки громадян, загиблих від Голодомору, списки постраждалих громадян, перелік населених пунктів, що постраждали від Голодомору і т. ін. Новотроїцька центральна бібліотека разом з районним архівом влаштувала книжкову виставку «Голодомор 1932-1933 років у Новотроїцькому районі». Влітку відпочиваючі міста Скадовська мали можливість ознайомитися з матеріалами пересувної виставки «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-33 років – геноцид українського народу», яка експонувалась в центральній бібліотеці. Ця ж виставка з 2 по 12 червня діяла в районному кінотеатрі Нижніх Сірогоз, активними екскурсоводами виставки були працівники центральної бібліотеки. Протягом поточного року в бібліотеках області організовано роботу постійно діючих 460 виставок книг, архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури, які відображають події, пов’язані з геноцидом українського народу під час Голодомору 1932-1933 років.

На сьогоднішній день можна стверджувати, що особливістю обласної акції «Свіча пам’яті» стала активна участь учнівської молоді у головному етапі пошукової роботи – дослідженні подій Голодомору 1932-1933 років на Херсонщині, безпосередньому спілкуванні з його очевидцями, збиранні і узагальненні їхніх свідчень і спогадів. Підтвердженням цього є факт створення при бібліотеках області 201 волонтерської команди у складі 1622 учня. Станом на 01.09.2008 року зібрано 3284 свідчень очевидців Голодомору. Найбільше свідчень зібрали волонтери таких ЦБС: Нововоронцовської та Нижньосірогозької – по 650, Горностаївської – 308, Голопристанської – 279, Білозерської - 230, Цюрупинської – 228, Великоолександрівської – 200, Великолепетиської – 185, Іванівської - 132. Складаються списки померлих від Голодомору, встановлюються їхні прізвища, відкриваються нові місця захоронення померлих. Волонтери Білозерської, Верхньорогачицької, Іванівської, Нижньосірогозької, Нововоронцовської ЦБС склали творчі роботи за темами «Голодомор в історії моєї родини», «Неурожай чи геноцид?», «Діти - жертви Голодомору 1932-1933 років», «Голодомор. Що знає про нього сучасна молодь?». Відроджується традиція допомоги і опікування громадянами, які пережили Голодомор. Наприклад, Нововасилівська бібліотека-філіал Іванівської ЦБС влаштувала благодійну акцію «Допомога людям, які пережили Голодомор», у Нижньосірогозькому районі створюються загони «Милосердя», до яких залучено 68 учнів. Практична допомога (прибирання, робота по господарству, на присадибній ділянці) надана 26 громадянам. Волонтери Білозерської ЦБС надали допомогу понад 100 громадян за місцем проживання.

Центральні районні бібліотеки Білозерської, Великолепетиської, Великоолександрівської, Нововоронцовської, Цюрупинської ЦБС на допомогу бібліотекам-філіям склали рекомендаційні та інформаційні списки літератури «Голодомор - трагедія століття», «У той голодний 33-й», «Твори української літератури про Голодомор 1932-33 років». ЦРБ Чаплинської ЦБС здала до друку матеріали брошури «Голодомор 1932-1933 років в Чаплинському районі».

В Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Бориса Лавреньова оновлена і реорганізована книжкова виставка-пошук «Голодомор. Реквієм на відстані часу». Відтепер вона має назву «Страшніх слідів ще й досі час не стер», з’явились нові розділи – «Історія не вилучить з архіву написані народом сторінки», «Україна пам’ятає, світ визнає!», «Почути голоси крізь мовчання», «Голод на Херсонщині. І жодного порятунку».

Підготовлена до друку пам’ятка читачеві «Тридцять третя весна у двадцятім сторіччі», яка представляє твори письменників-краян про Голодомор.

Акція «Свіча пам’яті» вступає в завершальну стадію, районні ЦБС приступають до створення творчих звітів про участь бібліотек-філій в акції.

Заступник директора з основної діяльності                            Т.Ф.Ігнатова
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.