on-line с 20.02.06

Арт-блог

24.11.2021, 16:03

Сергій Жадан "Перші дні листопада"

Перші дні листопада. Вона спить у порожній кімнаті, в чужому ліжку. А він думає: чуже місто, чужа кімната — як я її тут залишу? Третя по обіді. Суха осінь. Посиджу, доки вона спить, заговорюючи постійно. Світло таке легке. Вона четвертий день у дорозі. Хай їй хоча би тут буде спокійно. Якщо буде потрібно — поправлятиму ковдру. Якщо буде холодно — причинятиму вікна. Спробую перехитрити її застуду невиліковну. Я сам усе це вигадав, вона ні в чому не винна. Як я її залишу? Незабаром почнеться вечір. Швидко стемніє, повітря остигне. Краще вже охоронятиму її речі. Краще вже грітиму її стигми. Раптом, коли я піду, ріки затоплять кімнату, раптом птахи почнуть битися в стіни, раптом дерева обступлять її й поведуть на страту, раптом сусіди почнуть рвати тіло її на частини, раптом, щойно я вийду, вона забуде про мене, раптом забуде все, що говорила до цього, раптом серце її, золоте й шалене, буде битись тепер для когось чужого. Хай спить. ...

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новости региона

26.11.2021, 16:04

У Херсоні репрезентували виставку робіт п'яти художниць

26.11.2021, 15:26

У конкурсі від херсонського обласного краєзнавчого музею взяли участь 100 людей: хто переміг

26.11.2021, 15:03

У Херсоні відбудеться інклюзивна подія «Творчість без кордонів»

> Темы > Музыка > Музыкальное образование на Херсонщине > Гордість Херсонської землі


Гордість Херсонської землі

Багата Херсонська земля талантами. Це і поети, і художники, і співаки. Одне з провідних місць у мистецькому вінку займає шанована і улюблена у народі співачка, солістка обласної філармонії, Лауреат конкурсу «Голос України» Зінаїда Павлівна Колісніченко. Її голос, альт, даний Богом, надзвичайного забарвлення і тембру, викликає у слухача хвилювання, радість, сльози...

Народилася Зінаїда Павлівна у Новопетрівці Високопільського району, що на Херсонщині, у родині найкращих на все село любителів та виконавців народної пісні Євгенії та Павла Коліс-ніченків. Тож і увібрала донька з молоком матері любов до рідної пісні. Співала щоденно, і вдома, і в школі, і на ставку під вербами, бо твердо вирішила стати артисткою.

Далі - Херсон, училище культури, у якому наполегливе і добросовісне навчання допомогло у розквіті її таланту. Сприяли цьому відомі на Херсонщині майстри своєї справи М.Бакалінський, С.Антоненко, М.Алейников. Після закінчення училища Зінаїда Павлівна блискуче пройшла великий конкурс, щоб потрапити на професійну сцену в Херсонську обласну філармонію. І вже через декілька місяців роботи в ансамблі «Веснянка» вона стала солісткою - вокалісткою.

Захоплював її голос і керівників відомих професійних колективів. Були запрошення на роботу і у хор ім. Верьовки, і в Кубанський та Воронезький хори. Проте Зінаїда Колісніченко назавжди залишилася вірною своєму Таврійському краєві, прикипівши до нього і серцем і душею, понад 30 років віддавши професійній сцені. Та і як же було гарно не звучати, коли поруч були і залишаються щирі та надійні друзі, справжні митці Л.Солецький, В.Гурба, Н.Лелеко, Х.Ширінський, Л.Кисельникова.

Визнавали талант співачки і херсонські поети та композитори, тому виконання своїх творів найчастіше віддавали саме їй. М.Братан, В.Кулик, А.Дунаев, В.Плаксєєв, В.Коломоєць, В.Другальов завжди були найпалкішими шанувальниками голосу співачки. Щира і задушевна пісня улюбленої Чураївни линула над рідним краєм, хвилюючи серця людей. І тому природно, що на одному зі звітних концертів на головній сцені України, голос Зінаїди Колісніченко визнано кращим, співачці вручено нагороду та диплом Лауреата конкурсу «Голос України»

Сьогодні Зінаїда Павлівна працює в Херсонському Державному університеті на кафедрі вокалу та хорових дисциплін. Щиро вдячна вона керівництву університету за визнання її таланту та можливість продовжити його розквіт, можливість передати свій життєвий, професійний досвід, свою майстерність та жагу до співу молодому поколінню. Адже пісня - то є неоціненний скарб народу і його святиня. І поки вона звучатиме, буде жити наш пісенний Таврійський край.

Квітучого травневого дня наша гордість, наш Золотий голос України відзначила свій Мудрий Ювілей. Усі друзі, уся величезна родина, її вірний та надійний Володя, який є першим слухачем і генератором її сили та привабливості, моляться завжди за успіх любої та коханої Зіночки. Дай же Боже голосу, в який закохані люди, ще довго звучати. Дай же Боже прекрасній жінці міцного здоров'я, шани та поваги людської і справжнього жіночого Щастя!

Віра Безсмертна
“Булава”.- №22 (825).- 27.06.2010.- стр.9

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.