on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

22.10.2021, 15:09

Предметна фотозйомка: секрети та поради від професійного фотохудожника

21.10.2021, 11:07

Юні херсонці стали дипломантами ІІІ Всеукраїнського фестивалю культури та творчості людей з інвалідністю «Сузір'я любові»

19.10.2021, 16:28

В Скадовську відкриється музей "Таємниці острова Джарилгач"

"Грай, гармонь!"Щороку обласний Центр народної творчості проводить чималу кількість різноманітних жанрових заходів. Не став винятком і цей рік. Щомісяця у районах області влаштовуються мистецькі акції, у яких і з кожним роком виявляють бажання взяти участь все більше художніх колективів. Багато районів виходять з клопотанням до обласного управління культури і туризму про заснування та закріплення за ними проведення того чи іншого заходу.

З такою пропозицією торік звернувся Великоолександрівський відділ культури і туризму, який запропонував проведення на його базі обласного фестивалю музичної творчості «Грай, Гармонь!». Цей захід проводиться постійно у кожному районі, тож претенденти на участь є завжди. Але минулого року їх кількість і представництво районів було невеликим.
Цього року 21 вересня на «Грай, Гармонь!» до Великої Олександрівки з'їхалися окремі виконавці - гармоністи, баяністи, музичні дуети, тріо, музичні ансамблі, виконавці частівок під гармонь або баян, вокалісти із 12 районів, колективи сільських та районних закладів культури та міста Херсона. Всього у фестивалі показали своє мистецтво 34 виконавських одиниці з числом учасників 134.

Перед початком фестивалю всіх учасників привітали представники влади, працівники районного Будинку культури зі своїми творчими колективами. До слова, у районному Будинку культури їх працює 17, якими опікуються 24 творчих працівники, 10 колективів цього клубного закладу мають почесне звання «Народний» та «Зразковий», створено нові колективи - хоровий колектив працівників культури, чоловічий вокальний квартет та джаз-бенд. Всі ці колективи є постійними учасниками та переможцями міжнародних, всеукраїнських та регіональних фестивалів-конкурсів. Повноцінною та фаховою також є робота районного Будинку культури як методичного центру.

У 2006 році Міністерством культури і туризму України був оголошений Всеукраїнський огляд-конкурс районних Будинків культури, за підсумками другого етапу цього конкурсу Великоолександрівський районний Будинок культури було визнано найкращим в Україні. Тому до району учасники їхали з великою зацікавленістю. І не помилилися у своїх сподіваннях, бо організація та проведення фестивалю були на високому рівні. Та найбільше вразили учасників теплота і чуйність працівників районного Будинку культури, які створили для учасників добрі умови для їх виступів у фестивалі.

Після привітання господарів своє високохудожнє мистецтво представили Л.Корнієнко, Л.Гнедько та В.Раділецький , не менш чудовий акомпанемент ансамблю народних інструментів «Коло» (Є.Лафьоров) Херсонського училища культури. Цікавим був виступ музичного тріо у складі С.Дорошенко, А.Попова та О.Уманця - Херсонське музичне училище.
Новотроїцький центр культури та дозвілля підготував театралізований виступ, де було представлено тріо баяністів (Є.Угрюмов), ансамбль народних інструментів (О.Ляшенко), сімейний дует Ганни та Василя Онопченків, солістів А.Асланову, Н.Мазун та В.Верланову.
Вразив своєю самобутністю та професіоналізмом сімейний дует Ніни (вокал) та Заслуженого працівника культури України Михайла Баєвих (гармонь) із села Станіслав Білозерського району. Добре сприймався музичний дует у складі П.Санько та Г. Білого з цього ж району.
Нижньосірогозький район представив гармоніста-аматора Петра Шумака із с.Анатолівка, а селище Горностаївка - баяніста, автора та виконавця М.Міщенка та солістку І.Туній.

Гарні музичні та вокальні дані продемонстрували учасниці із Нововоронцовського району М.Лоханська та І.Салтан.
Цікавих гармоністів представив Високопільський район, один із них - найстарший учасник Я.Бренвальд, а також дует гармоністів М.Бреславець та О.Суздаль, солісти Л.Леоненкова та Л.Небоженко.
Професійним був виступ дуету баяністів-викладачів музичної школи Н.Васильєвої та Н.Ликової із селища Велика Лепетиха.
Вельми неординарним та актуальним був виступ дуету В.Вовка (гармонь) та В.Величко (вокал) із Верхньорогачицького районного Будинку культури, які представили частівки на сучасні актуальні теми свого селища та країни власного створення.

Голопристанський район представив двох яскравих народних гармоністів зі своїм неповторним репертуаром та музикуванням.
Цікавим був виступ вокального дуету О.Самарської та Л.Мальченко із Чаплинського територіального Центру з власно створеними частівками.
Приємне враження справив виступ солістки Качкарівського сільського Будинку культури Бериславського району Г.Чекамової та баяніста В.Коломійчука.
Завершили фестивальну програму аматори Великоолександрівського району, де було представлено різножанрові музичні колективи: ансамбль баяністів школи мистецтв (А.Донцов), досить цікавий ансамбль шумових інструментів (С. Гасілов), мішаний ансамбль Давидово-Брідського сільського Будинку культури (Т.Гордеєва), тріо гармоністів Чкаловського сільського Будинку культури.

Більше п'яти годин на сцені Будинку культури та ще довго на вулиці лунала гра гармоністів, баяністів та звучала пісня. Всім загалом сфотографувалися на пам'ять та вирішили знову зустрітися у Великій Олександрівці у більш розширеному складі в наступному році.
А попереду у Центру народної творчості нові фестивалі та конкурси. Найближчий - 13 жовтня, до Дня Святої Покрови - обласний фестиваль козацької пісні «Слобідський козачий круг» в Новотроїцькому та обласний конкурс фольклорних колективів, ансамблів народної пісні, вокальних ансамблів та малих вокальних форм «Пісенна веселка Херсонщини» - 27 жовтня у Скадовську.
Запрошуємо всіх до участі у цих заходах і заздалегідь бажаємо творчих успіхів, мистецьких здобутків та перемог.

Валентина Розум
Наддніпрянська Правда.-5.10.2007.
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.