on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

15.06.2021, 15:36

У Херсоні учасники аукціону знайомились зі своїми ролями у виставі "12 стільців"

15.06.2021, 15:07

Палац Фальц-Фейнів у селі Новочорномор’я

 

Херсонський театр порадував глядачів новою прем’єрою

Театр нарешті повернувся на велику сцену. 16 липня Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Куліша представив глядачам найочікуванішу прем’єру сезону - виставу «Дванадцята ніч, або Що захочете», за однойменною п’єсою Шекспіра

Цю масштабну постановку «кулішівці» готували із січня спеціально до Міжнародного дня театру, який відзначався 27 березня. Але випустити виставу завадив оголошений саме в березні карантин, який на декілька місяців паралізував роботу багатьох громадських закладів, у тому числі й театрів.

І ось коли нарешті карантинні обмеження трохи послабили, наші театрали змогли показати херсонським глядачам «Дванадцяту ніч...», яка стала першою прем’єрною постановкою на головній сцені театру з початку карантину. Звісно ж, це було можливо лише за дотримання заходів безпеки: глядачів пускали до театру тільки за наявності захисної маски, а розміщуватись у залі відвідувачам довелося через одне місце один від одного (якщо тільки вони не прийшли на виставу разом). Через це в залі, розрахованому на 700 осіб, удалося розмістити набагато менше людей.

Поставив спектакль за одним із найвідоміших творів англійського драматурга на херсонській сцені молодий режисер Євген Резніченко, який наприкінці червня в Лісовому театрі показав іще одну шекспірівську постановку - «Сон літньої ночі».

«Я дуже люблю драматургію Шекспіра за велику кількість підтекстів, які завжди лишаються актуальними. А "Дванадцята ніч” це, взагалі, одна з моїх улюблених п’єс», - режисер-постановник розповідає про те, чому вибір випав саме на цей твір. Під час роботи над постановкою для творчої групи було важливо повернутися до шекспірівських театральних традицій (окрім, звісно, чоловіків у жіночих ролях), максимально передати естетику п’єси, щоб у глядача виникло відчуття, ніби він дивиться виставу в «Глобусі», знаменитому театрі часів Шекспіра. І, без перебільшень, колективу театру це вдалося.

З перших хвилин вистави глядач ніби занурюється в сповнену часом смішних, а часом і трохи сумних пригод історію брата та сестри Віоли та Себастьяна, котрі загубили одне одного на чужині, а натомість кожен із них знайшов своє кохання. Підсилюють і доповнюють неперевершену гру акторів і масштабні декорації та яскраві костюми, чудернацькі зачіски та атмосферна музика, написана спеціально для цієї вистави. Разом із акторами на сцені знаходяться оркестр і балет театру, які відіграють важливу роль у створенні цілісної картини.

«Дванадцята ніч» в інтерпретації театру Куліша вийшла яскравою, гучною, дуже веселою та по-шекспірівськи гротескною. І з першого ж показу нова вистава знайшла відгук у херсонців - протягом вистави глядачі не раз вибухали щирим сміхом і гучними оплесками. Комедія «Дванадцята ніч, або Що захочете» - це справжні ліки від нудьги та суму, які всім нам іноді потрібні, особливо в такий складний час. Тож, якщо вам хочеться насолодитися ненудною світовою класикою та відпочити від буденних турбот, обов’язково завітайте до Херсонського обласного театру імені Куліша.

Валентина Алєксєєва
«Гривна».- №30 (1333).- 22-29.07.2020.- стр.10

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.