on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

18.05.2021, 11:11

Арт-фестиваль «Міцелій 2.0» пройшов в Херсоні

18.05.2021, 11:01

У Херсоні відбулася творча зустріч з Вахтангом Кіпіані

18.05.2021, 10:39

Спробуйте свої сили в літературному конкурсі «Хочемо жити в Херсоні»!

> Новости региона > Чи буде реанімовано “Лебединку” в Херсоні?
Все новости

Чи буде реанімовано “Лебединку” в Херсоні?

28.04.2021 10:13

Колись рукотворне Лебедине озеро в парку Херсонська фортеця була справжньою родзинкою, візитною карткою, однією з головних визначних пам'яток обласного центру.

До нього приходили цілими сім'ями й дружніми компаніями сфотографуватися, помилуватися на тихе плесо і на пару граціозних лебедів. Ще в дев'яності роки минулого століття водойма була "живою", хоча поступово хиріла та занепадала.

Потім зникли кудись лебеді разом з їх затишним будиночком посередині озерця, а потім пішла з чаші і сама вода. Дно водойми поросло густою травою, туди навіть почали звалювати сміття.

Мову про реконструкцію (якщо не про реанімацію!) "Лебединки" заводили не  раз. Архітектори, краєзнавці, дизайнери, чиновники, політики з року в рік пропонували все нові і нові концепції перетворення, віталізаціі легендарного міського простору, був розроблений не один проєкт його відновлення. Саму чашу хто і як тільки не використовував: тут відбувалися концерти, проявляли активність сучасні арт-майстри, влаштовували екстрим-майданчики і навіть організовували показ фільмів в імпровізованому "літньому кінотеатрі" під небом. Але до реального відновлення об'єкту  так і не дійшло.

У черговий раз розмови про відродження озера були підняті вже в 2021 році, при новій команді, що прийшла в Херсонську міську раду. Як повідомляється на її сайті, про те, щоб провести реконструкцію об'єкта, розпорядився особисто міський голова Ігор Колихаєв. Його заступник Олександр Лук'яненко з групою фахівців днями побував на місці. На сайті пишуть: "У ході робочого візиту визначили, які роботи мають бути проведені у першу чергу та оцінили їхню вартість”. 

Такоже повідомляється, что "за словами Ігоря Колихаєва, Лебедине озеро обов'язково має стати комфортною локацією для відпочинку містян”.

Передбачалося, що на новий проєкт реконструкції озера з міського бюджету повинно було бути виділено близько 500 тисяч гривень. Проте, на пленарному засіданні сесії міськради, яке почалося і було перервано в п'ятницю, 22 квітня, відповідний проєкт рішення не набрав необхідної більшості голосів. Крім того, думки про долю території в черговий раз розділилися. Одні народні обранці підтримують ідею відтворення водойми, інші стверджують, що відродити її не вдасться через об'єктивні причини (під колишнім озером грунт не дозволяє відновити об'єкт у його первозданному вигляді). Нарешті, деякі вважають, що краще повернутися до відносно недавнього задуму і облаштувати в чаші колишнього озера скейт-парк для молоді.

Якою буде подальша доля цієї дискусії, ми, можливо, зможемо побачити вже найближчим часом, коли перервану сесію буде продовжено. Будемо лише сподіватися, що суперечки про "Лебединку" завирували з новою силою не заради гучних слів і банального політичного піару.

Микола Овчаренко
Джерело інформації: Газета "Вгору", 26.04.2021

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.