on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Новини регіону

11.10.2024, 23:56

Онлайн-гастроекскурсія «Автентична кухня Таврії та Галичини"

До Всесвітнього дня туризму в межах проєкту "Мандри херсонської ...
11.10.2024, 23:52

Краєзнавчий променад від проєкту "Мандри херсонської бібліотекарки" відбувся у Тернополі

  5 жовтня для відвідувачів центру "ЯМаріуполь Тернопіль" ...
11.10.2024, 23:48

Запрошуємо молодь Херсонщини взяти участь у конкурсі «Лідер українства: шлях Бориса Грінченка в Україні»

З метою популяризації громадської, суспільно-політичної та творчої ...
Всі новини

14.04.2017 14:50

Ікони диво рукотворне

12 квітня у виставковій заді НСХУ обласний Центр народної творчості відкрив обласну виставку народного мистецтва «Ікони диво рукотворне».

Участь у виставці взяли майстри та художники-аматори з 14 районів області, м.Каховка, Нова Каховка та Херсон. У експозиції представлено близько 200 робіт, виконаних у різних жанрах і техніках. Загальна кількість зібраних експонатів була такою великою, що, нажаль, навіть не всі роботи вмістились у залі.

На виставці був представлений традиційний канонічний іконопис у виконанні Наталії Щеглової, Георгія Гуляєва, Лариси Паук та Миколи Кумановського. Дуже знаково, що на виставку представила свою роботу і юна художниця з Херсону Надія Даюб (11 років).

Сама найстарша учасниця – Фелікса Свінцицька з Каховки (97 років). І на виставці представлені її ікони виконані гладдю, по своєму малюнку, не по схемі і не по друкованому зображенню. Це справжня народна ікона.

На виставці у великій кількості представлені прекрасні вишиті ікони, бо саме вишивка хрестом – найдавніший і водночас найпопулярніший серед українців вид народного мистецтва. Чудові роботи вишивальниць: Світлани Філіпової, Людмили та Ігоря Сидоренків, Ганни Гладченко, Дії Сушкової, Зої Слуцької, Наталії Козоріз, Тетяни Хаджи та багато ін.

На виставці багато ікон вишитих бісером та прикрашених стразами і камінцями. Це: бурштинові ікони Людмили Королькової, бісерні роботи Анастасії Бобрової, Ганни Лазаренко, Тетяни Влайко, Юлії Путіліної, Ганни Безродної, Раїси Демчишин, Оксани Євтушенко та багато ін.

Унікальною технікою виконані роботи надзвичайного майстра з художньої обробки деревини Анатолія Обельця з Нової Каховки.

Були представлені роботи у різноманітних сучасних техніках. Це батик Світлани Бокій, вовняний живопис Поліни Кізенко, керамічні мініатюри Євгена Довбні, перламутрові ікони Галини Руденко і ще багато-багато майстрів, які заслуговують на глибоку повагу за їх творчість.

На виставці був присутній і незвичайний гість, який представив роботи у жанрі арт-кулінарії (медові пряники, розписані харчовими барвниками по глазурі, на них зображені православні храми Херсону). Крім того, ця людина більше за всіх дотична до мистецтва саме канонічної церковної ікони - керівник інформаційно-просвітницького відділу Херсонської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Георгій Гуляєв.

Теплі вітальні слова священика стали благословенням та подякою майстрам за ту натхненну працю, яку вони роблять. А це неможливо без віри, до якої потрібно довго і важко йти, у молитвах, у шануванні традицій наших предків, які починаються саме з кожного з нас, кожної нашої домівки, з кожної нашої сім’ї…







Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.