on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

18.10.2021, 12:19

Приймаються заявки на 16-ий Всеукраїнський конкурс мультимедійних проектів «Врятувати від забуття»

15.10.2021, 09:06

У бібліотеці розпочав свою роботу інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість»

13.10.2021, 11:17

Як Херсон відзначатиме День захисників і захисниць України

> Туризм, отдых, развлечения > Туризм в Таврии > Чим приваблюємо туристів?

Чим приваблюємо туристів?
 

Степная глушь,
Сибирь вторая...
Херсонь,
Далекая Херсонь...

1850 року такими рядками вилилися враження про наш край у творчості офіцера царської армії петрашевця Дмитра Ахшарумова. А через століття радянський поет Леонід Вишеславський з захопленням писав:

Звезда неугасимая Херсона!
Повсюду имя славится его.
Гудки заводов -
как оркестра звуки,
И Днепр устами устья своего
Целует города
Натруженные руки.
Минулася «глушь», минулися й «оркестри» заводських гудків...

- Чим сьогодні цікавий наш край для мандрівників? - запитую у директора Херсонського бюро подорожей і екскурсій ЗАТ «Херсонтурист» Ольги Володимирівни Кожевникової.
- Найбільше гостей приїздить на Херсонщину влітку: людей приваблює відпочинок на узбережжях Чорного й Азовського морів. Цього літа, у зв'язку з різким потеплінням, туристичний сезон почався рано. Вже з перших чисел червня активно вирушили на наші моря жителі західних областей України, Києва, Білорусі, Росії. Херсонське бюро подорожей та екскурсій пропонує їм відпочинок у пансіонатах, інших оздоровчих закладах. Зокрема, на турбазі «Чорномор» ЗАТ «Херсонтурист» у Лазурному - вартістю від 65 до 120 гривень на добу, залежно від наявності зручностей. До слова, пляж у «Чорноморі» пречудовий, приваблює відпочивальників сюди і можливість не лише загоряти, а й займатися різними видами спорту.

- Окрім відпочинку на морському узбережжі, що пропонуєте мандрівникам?
- Поїздки у заповідник «Асканія-Нова» надзвичайно популярні у гостей нашої області, подорожі на катері по Дніпру і його мальовничих заплавах, відвідини таких перлин, як краєзнавчий та художній музеї, планетарію, пішохідні екскурси по Херсону, знайомство з його історичними місцями. Адже місту, якому за 225, є чим пишатися. Приваблює оригінальна архітектура старовинних будівель банків, храмів, відроджений пам'ятник одному з засновників Херсона князю Потьомкіну, і багато іншого. Водночас дуже прикро, що ставлення до давнини у Херсоні не є дбайливим, бережливим. Особливо це стосується вулиці Суворова, де безжально знищуються цілі квартали старовинної забудови, а відтак і ця вулиця, і все місто втрачають своєрідне обличчя - гордість місцевих жителів і найбільшу цінність для туристів.
Прикро, що не палає, як раніше, Вічний вогонь у Парку Слави. Стараємось відвертати увагу гостей від будівлі, яка призначалася під Палац культури комбайнобудівників, від руїн колишнього Будинку офіцерів (нині обласний Палац культури), недобудованого храму на набережній Дніпра... Та куди подінешся від запитань туристів, якщо маршрути екскурсійних автобусів через проблему транспортних розв'язок (скажімо, на вулиці Карла Маркса) пролягають переважно по проспекту Ушакова та вулиці Перекопській?.. Ось і доводиться екскурсоводам «викручуватись», червоніючи за чужу безгосподарність.

До слова, висококваліфікованих екскурсоводів нашому бюро, та й іншим туристичним агентствам, катастрофічно не вистачає. Пора вже готувати їх у навчальних закладах, яких у нас чимало. Адже рік у рік кількість туристів збільшується, активізуються бізнесові зв'язки Херсонщини з іншими регіонами України та зарубіжжям, і гостей дуже цікавить знайомство з Херсоном та областю. Замовляють не лише групові поїздки, а й екскурсійне обслуговування одного-двох-трьох гостей.

- Ольга Володимирівно! А що цікавить у плані подорожей самих херсонців?
- Відпочинок не лише на Арабатській Стрілці, у Скадовському районі, а й у Криму: ціни вже практично зрівнялися. Пропонуємо за 100-120 гривень на добу перебування в пансіонатах Ялти, Алушти, Коктебеля... Можна замовити мандрівку відкритим морем до такого утаємниченого раніше місця, як Балаклавська бухта.

Все активніше херсонці освоюють туристичну мапу України: на рідній землі так багато чарівних куточків! Ті ж, хто хоче побачити закордоння, вирушають переважно до Чехії, Угорщини. Наприклад, шестидобовий тур по Угорщині коштує 850 гривень з правом мешкання у готелях Будапешта, Егера, Токая, а також розташованих біля озера Балатон. Популярністю користуються комбіновані тури, скажімо, тиждень мандрівки по Угорщині, ще тиждень відпочинок на Адріатиці. Традиційно чимало туристів з Херсонщини відпочивають у Туреччині, в Болгарії, Єгипті.

- Які стосунки у Херсонського бюро подорожей і екскурсій з приватними туристичними фірмами, кількість яких рік у рік в області зростає?
- З добросовісними фірмами стосунки у нас, підрозділу ЗАТ «Херсонтурист», який має десятки років досвіду роботи, - гарні, дружні. Нерідко виручаємо один одного, аби якнайповніше задовольнити замовлення, якнайліпше влаштувати відпочинок та екскурсійне обслуговування клієнтів. Нехай ми й конкуренти, але працюємо на спільну справу - створення якнайкращого іміджу Херсонщини, України, на залучення коштів в економіку області, держави.
 

А тут ще непочатий край роботи, і не лише для організаторів туризму. Багато втрачаємо від того, що не працює аеропорт, що стан доріг незадовільний; мало ще впорядковані наші міста і села, бідні вони на затишні парки і сквери; дітям для розваг запропонувати майже нічого...
Треба цінувати наші неповторні кліматичні умови і робити все, щоб підтримувати і розвивати одну з найбільш прибуткових галузей у світі - туризм.

Олена Скора
"Наддніпрянська правда".- 2007.-13.-07
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.