on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

26.10.2021, 14:02

Секрети інтерв’ювання та особливості роботи у відеоредакторах: на інклюзивному креативному майданчику триває навчання

26.10.2021, 13:58

Учасники проєкту «Інклюзивний креативний майданчик "Пізнай мене через творчість"» продовжують опановувати хитрощі акторської майстерності

25.10.2021, 14:48

У Херсоні відновлюють вінтажні десерти

> Новости региона > «Кіноджем-2020»: нагородження переможців фестивалю
Все новости

10.11.2020 16:10

 

 «Кіноджем-2020»: нагородження переможців фестивалю

9 листопада 2020 року в херсонському кінотеатрі «Мультиплекс» фінішував 6-ий фестиваль короткометражних фільмів «Кіноджем». Ця подія популяризує рух кінолюбителів, демонструючи, що до мистецтва кіно може долучитися кожен бажаючий.

За умовами фестивалю команда аматорів повинна зняти за тиждень короткометражку, використовуючи обрані жеребкуванням жанр, подію і предмет. Ця програма "Кіноджему" має назву "Фільм за тиждень".

У 2017 році фестиваль став міжнародним: в ньому беруть участь короткометражки з усього світу в іншій програмі – «Фільм року».

Авторитетне журі, до складу якого увійшли херсонські та українські арт-критики та культурні діячі – Артур Сумароков, Дмитро Захаревич, Юлія Манукян, Роман Путієнко, Віктор Бикодир – ретельно обирало переможців в обох програмах фестивалю.

Серед "Фільмів року" було визначено чотири переможця.

У категорії «Animated Jam» перемогла короткометражка «Hostess» від проекту «Гибкий Чаплинъ» (Олександр Бубнов, Україна). Це яскрава розповідь про пригоди чоловіка, який замовив собі у сюрреалістичному ресторані нову пору року – і отримав бажане.

Комедійно-трешева стрічка «Де моя…» стала найкращою в категорії «Ukrainian Jam» (режисер Віталій Ващенко, Україна). Філігранно зіграні акторами ролі, реалістична атмосфера українського села, парадоксальна розв`язка – цей фільм реально привернув увагу глядачів та журі і серед якісних українських короткометражок конкурсної програми.

Неймовірна «Cinema Mudo» (режисер Melo Viana, Бразилія) також вразила журі та отримала відзнаку фестивалю у категорії «World Jam». Особливість цієї атмосферної стрічки в тому, що вона, окрім високої художньої цінности, несе й важливу соціальну функцію. Відзнята в проекті "Тихе кіно" короткометражка допомагає та поєднує жителів громади з Віла Торес, зони ризику в Курітібі. Всі актори у «Cinema Mudo» – діти, обрані на ці ролі після театральних занять.

І моторошна «Barber» («Цирульник») перемогла в категорії «Хорор/експериментальне кіно» («Dark Jam») - режисер Сергій Пудіч, Україна. Брутальний байкер приходить до барбершопу, коли заклад вже закрито, але перукар погоджується зробити останнє гоління... І закінчується воно просто в стилі хорору (18+, звичайно!).

Але найбільше учасники фестивалю і глядачі чекали рішення журі щодо робіт програми «Фільм за тиждень».

В ній теж було чотири категорії – «Юніори» («Junior»)  (до 16 років), «Напівпрофесіонали» («Semi-Pro»), «Професіонали» («Pro»), «Роблю все сам» (остання категорія стала новою – в ній один учасник виступав і режисером, і сценаристом, і оператором, і навіть актором).

Цього року на участь у програмі претендувало 33 команди, але до фіналу дійшли лише 17.

Більше всього було юніорських команд, які показали непогані результати (мелодрама «Монета проти кохання» та ін.). Кращим фільмом журі обрало гумористичний «Бонус» (команда "Star Peppers") – якісно зроблену підліткову короткометражку зі стандартно обіграною ситуацією. 

У номінації "Semi-Pro" переміг фільм "Фотограф" (команда "Ая"). Відома херсонська поетеса Альона Мовчан та актор Херсонського театру імені М.Куліша Вадим Гнідаш під керівництвом Катерини Зикіної створили якісну стрічку на вічну тему – "Фотограф та його модель" – з несподівано-трагічним фіналом...

Команда "Інший вимір" (Рівне) перемогла в номінації "Роблю все сам" з фільмом "Сама". Молода дівчина в новій квартирі, безкінечний ремонт, кримінальний бізнес, відносини з батьками, самостійність/самотність – всі ці теми автор стрічки змогла художньо обіграти у короткому метрі.

Серед профессіоналів кращим очікувано став фільм режисера Андрія Богуна і проекту «Летающий цветок» (Велика Олександрівка) – «Одного разу у В.Олександрівці», з чудовими алюзіями на світову кінокласику. Тут можна побачити і класичний сюжет про Червону Шапочку та її бабусю, і натяк на низку голівудських блокбастерів ("Одного разу в Америці" і т. ін.), і пречудовий фінал з великоолександрівськими Матильдою і Леоном-кілером. 

Також після демонстрації програм фестивалю глядачі обрали фільм, який сподобався їм найбільше. Ним виявився «Western» (команда «Sho Production», Київ). Це дотепна стрічка, хоча й з нецензурною лексикою, про знімальний процес взагалі: за лаштунками кіно багато чого відбувається, але глядачі бачать на екрані чудову картинку і проникливу гру акторів.

Спеціальний приз «Вибір Управління культури Херсонської міської ради» - фільм «Так буде краще», команда «Poltava Art Territory».

Керівник студії відеоконтенту Гончарівки «StudioMAKherson» Микола Дуднік також взяв участь у фестивалі у складі команди «Першої Херсонської Кіношколи» «Коаліція зла». Вони представили глядачам оригінальну короткометражку «Зола» – сюрреалістичну авторську фантазію на класичний казковий сюжет.

Від усього серця вітаємо переможців і учасників «Кіноджему-2020» з вдалими кінопроєктами!

Всі стрічки програми "Фільм за тиждень" цьогорічного 6-ого фестивалю короткометражних фільмів «Кіноджем» можна подивитися за посиланням:

Кинофестиваль "Киноджем"

Олена БДЖОЛА.

 

 

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.