on-line с 20.02.06

Арт-блог

14.05.2026, 23:46

Презентація мальопису "Стіни" у Тернополі

9 травня у Тернополі у креативному кластері «Na пошті» пройшла презентація мальопису "Стіни", який представив три культові проєкти зі збереження культурної спадщини Херсонщини. Як це було: детальніше за посиланням.

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

13.06.2026, 23:20

"Кожен виріб має свою символіку": херсонка Ірина Костінюк про родинні традиції створення вишиванок

Родина херсонки Ірини Костінюк зберігає традиції створення вишиванок. ...
13.06.2026, 23:09

Світлини, банери, уламки від снарядів. Херсонський краєзнавчий музей презентував виставку у Миколаєві

Херсонський обласний краєзнавчий музей презентував у Миколаєві виставку ...
13.06.2026, 23:05

Встановлений за гроші містян. Історія пам’ятника жертвам тоталітарного режиму у Херсоні

На цей пам'ятник херсонці збирали гроші наприкінці 80-х — ...

 

Виставка

12.10.2007

Херсонщина багата на таланти, і один із їхніх проявів – так зване наївне мистецтво. Саме у цьому жанрі творить художниця Олена Рибальченко (на фото). У Херсонському художньому музеї з кінця серпня відкрито виставку її робіт. На презентації виставки голова обласної організації Спілки художників України Володимир Чупріна, захоплений творчістю Олени Рибальченко, сказав: «Це яскрава крихітка народного мистецтва …Чесна, чиста, щира творчість, яка йде від серця. І тому це – майстерність».

Олена Рибальченко – художник-самородок. Вона не має спеціальної художньої освіти, але своє життя не уявляє без живопису. Олена Павлівна народилася у Павлограді Дніпропетровської області. Закінчила педагогічне училище, понад 30 років жила у Харкові, працюючи на верстато-будівельному заводі. З 1984 року Олена Рибальченко мешкає у Херсоні, де й розпочався її творчий шлях. Першою пробою був краєвид на балконній стіні у власній квартирі. Потім жінка почала працювати маслом на картоні. Доля звела її з Геннадієм Петровим - відомим херсонським художником, який допоміг її становленню. На початку 1990-х Олена Рибальченко вже виставляла свої твори в експозиції Херсонського художнього музею, а 1993 року в Києві, на Всеукраїнській виставці художників-аматорів, отримала диплом І ступеня. Сьогодні творчість майстрині налічує понад 500 мальовничих робіт, які зберігаються у неї вдома або подаровані близьким друзям. У художньому музеї імені Олексія Шовкуненка перебувають понад 50 робіт. Всі вони життєствердні, присвячені пишній красі херсонської природи.

Творчість Олени Рибальченко багатогранна – вона пише і пейзажі, і натюрморти, в яких передає своє захоплення українською землею, її щедрими дарами («Дари осені», «Кульбабка», «Братки»). Соковита, яскрава, але не кричуча кольорова гама, цікаві колірні рішення картин зачаровують. Олена Рибальченко – митець від Бога. У її творчості панує гармонія людини та природи, свята та трудових буднів, поезії та дійсності.

Ірма Чурненка
Гривня-СВ, 2007-10-12 (стор. 15)

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.