on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

30.07.2021, 14:01

Херсонців запрошують до участі у фотоконкурсі для Вікіпедії

30.07.2021, 09:04

Всеукраїнський дистанційний відбірковий Фестиваль-конкурс козацької культури «Козацькі Барви» (Херсонська, Житомирська, Чернігівська області)

30.07.2021, 09:02

У Херсоні відбувся благодійний концерт на підтримку диригента оркестру "Гілея"

 

Мистецтво - проти наркотиків: сенсаційна прем’єра театру

Креативный режисер Сергій Павлюк створив ще одну постановку, яка ламає всі стереотипи. Вистава-соціальний проект «Моя хата скраю» розкриває проблему наркоманії. І Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша виконує особливу місію з реалізацією таких проектів.

Яскраві софіти, крісла, камера... Глядачі запрошені наче й не в театр, а в студію ток-шоу. Тут все за законами жанру. І першим, звісно, ж з’являється він - той, хто вміє професійно розговорити будь-кого, змусивши сповідатися перед мільйонами телеглядачів. Це ведучий ток-шоу. Вибір виконавця ролі режисером зроблено влучно. Обличчям проекту, який створено заради рейтингів, став Олександр Мудрий. У театрі ім. М. Куліша він багато років був ведучим концертно-розважальних програм, а віднедавна спробував себе вже як драматичний актор. Назва у ток-шоу дещо провокативна «Моя хата скраю». Себто треба розуміти: герої студії - не білі й пухнасті, а ті, хто, може, й сам винен у власних негараздах?! А ось і вони. Один за одним у центрі опиняються персонажі ток-шоу. Це дві жінки та чоловік. Усі вони батьки синів. Про своїх дітей розповідають з любов’ю, але інколи й з докором... який запізнився. Чому? Дві матері і батько виховали хлопців, яких спіткала наркозалежність. Звісно ж, кожен із них, розповідаючи про сумну сторінку в історії родини, боїться вголос визнати, чому це сталося. Для кожного з батьків у всіх нещастях дитини винні погана компанія, сумнівні друзі. Крапка.

Перед глядачем, у форматі ток-шоу, постають не вигадані, а реальні історії людей, яких спіткала наркозалежність. Через збірні образи батька і матері звучать моторошні подробиці з життя чоловіків. Як вперше спробував марихуану, як підсів на наркотичні таблетки, думаючи, що це просто балачки, як опинився вже «на голці», з якої зіскочити вкрай складно, а без професійної допомоги - нереально. Сам режисер не приховує: за місяць роботи над виставою дуже втомився від історій, на яких вона побудована.

- Нам надійшло шість історій, з яких я обрав три. Всі вони однотипні: сім’я, школа, вулиця, армія тощо. Після вистави «Ілюзія», в якій грав колишній наркозалежний, по суті, самого себе, я розумів, що з трьома працювати буде набагато важче. І тому прийшла ідея розповісти історію через батьків, взявши професійних акторів. І, як на мене, вийшов вдалий вибір із виконавцями ролей, - розповів режисер Сергій Павлюк.

Ролі батьків у виставі виконують Світлана Журавльова, Віктор Освієнко та Олена Пасько. У процесі підготовки постановки їм випала можливість поспілкуватися з людьми, котрі про наркоманію знають не з чуток. Це вчорашні залежні, яким вдалося зіскочити з небезпечного стилю життя.

«Моя хата скраю» - вже другий проект, який вжиття театр втілює спільно з Міжнародною антинаркотичною асоціацією. І якщо у моновиставі «Ілюзія» роль виконав колишній наркозалежний Андрій Скутельник, то в нинішньому проекті задіяний керівник Херсонського осередка організації. Дмитро Костяков грає експерта ток-шоу, який розповідає глядачам про найнебезпечніші види наркотиків. Тільки вдуматися: сьогодні в Україні 350 тисяч ін’єкційних наркозалежних. Неофіційно ж маємо 2 мільйони людей, які страждають на різні види залежності.

- Взагалі існує три види серйозної залежності: наркоманія, ігроманія та алкоголізм. І це те, від ного слід лікуватися, інакше стається непоправне. І про це маємо говорити. Через творчість інформація сприймається по-іншому, - розповів керівник Міжнародної антинаркотичної асоціації, філія Херсон, Дмитро Костяков.

Вистава створена в доволі доступній формі, де все називається своїми іменами, треба розуміти, аби її могла сприймати молодь, ті ж школярі. Взагалі на «Мою хату скраю» у театру ім. М. Куліша та Міжнародної антинаркотичної асоціації великі плани, постановку хочуть показати в різних містах України.

Марина Савченко

Джерело інформації: «Новий день».- №21 (5482).- 26.05.2021.- стр. 20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.