on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

10.06.2021, 14:27

Триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ» на Херсонщині

10.06.2021, 14:20

Три пляжі Арабатської Стрілки отримали сертифікат «Блакитний прапор»

10.06.2021, 14:19

Херсонський музей пропонує дітям провести пізнавальні канікули

> Темы > Литература > Библиофильство > "Каховка - європейське місто!"

"Каховка - європейське місто!"

10.04.2008

Уперше за останні 25 років у світ вийшов новий і сучасний путівник по Каховці. А минулого року були надруковані історичний альманах , листівки та інша сувенірна продукція з видами і логотипами краю. Про те, що в сусідніх, колись дуже відомих серед туристів регіонах Херсонщини тільки говорять, у Каховці вже почали втілювати в життя. Чим саме це легендарне місто може зацікавити туристів? На питання нашого кореспондента відповідає заступник міського голови Каховки Олена ВАКУЛИЧ.

— Книга, сувеніри, тепер і путівник. Чи є від цього якась реальна віддача? Каховчани вже відчули, що їх місто здатне приваблювати туристів?
—Міський голова мене пожурив за те, що в путівнику ми написали: «Каховка — європейське місто». За його словами, нам поки далеко до справжніх європейських стандартів. Це дійсно так, але я переконана, що ми повинні позиціонувати себе так вже сьогодні. І робити все можливе, щоб Каховку сприймали саме як європейське місто.
Херсонщина обрала своєю головною родзинкою розвиток екологічно чистого відпочинку. Каховці тут теж є що запропонувати, хоча пріоритетним ми обрали туризм історико-культурний. У нас розроблені цікаві пішохідно-автобусні маршрути містом, по храмах і козацьких місцях краю, включаючи сусідні райони.
З появою сувенірної продукції ми почали більш ефективно брати участь у різноманітних виставках, рекламувати своє місто. Але все це — тільки перші кроки.

— Коли можна буде побачити книги, путівники про Каховку на прилавках магазинів?
— Розробка маршрутів, створення міської турагенції, випуск сувенірної продукції здійснювалися в рамках проекту, розробленого міськвиконкомом. Він переміг у всеукраїнському конкурсі проектів і отримав грант від Кабміну 100 тисяч гривень. Тепер ми пропонуємо підприємцям за власні кошти видавати всю цю продукцію і продавати з комерційною метою. З єдиною умовою — щоб частина коштів поверталася місту для створення нових видань і сувенірів. Такі бажаючі вже є, і думаю, що в травні на «Таврійських Іграх» все це можна буде придбати.
Я переконана, що туризм — це насамперед економічна сфера, якою повинні займатися професіональні економісти, а не гуманітарії. Поєднання управлінь культури і туризму є не зовсім доречним. І в державі це, нарешті, починають розуміти. Наприклад, уже починається розробка стратегії розвитку туризму в Україні. А Каховка такий проект уже має. Ми першими в області прийняли і програму молодіжної політики, якої немає навіть на державному рівні. Ми не чекаємо вказівок згори і йдемо на крок попереду.

— На кого розрахована каховська модель розвитку туризму?
— Результати наших досліджень показали, що ставку треба робити на середнього споживача. Більшість людей сьогодні готові за тижневий тур нашим регіоном сплатити від 1 до 1,5 тис. гривень. Тому, як би не критикували наш готель «Таврія» за його «одну зірку», вважаю, що поряд з приватними, елітними готелями повинні працювати й комунальні.
У Каховці ще, на жаль, слабо розвинена інфраструктура відпочинку: ресторанів і барів дуже мало, розважальних комплексів немає зовсім. Треба думати і про розвиток готельного бізнесу. Всі ці проблеми гальмують і сам розвиток туризму. Отже саме тут своє слово повинні сказати економісти. І держава, надавши підприємцям пільги. Адже місто може лише звільнити від комунального податку, а це копійки.

— Пані Олено, чи було Каховці на кого рівнятися при розробленні проекту?
— Щось цікаве і корисне ми підмічаємо всюди, де б не були. Але для нашої Каховки ми хочемо зробити щось особливе, що б підкреслювало її неповторність і привабливість як для гостей міста, так і для самих каховчан.

Запитував Олег БАТУРІН.
Новий день.-2008.04.10

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.