on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

10.06.2021, 14:27

Триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ» на Херсонщині

10.06.2021, 14:20

Три пляжі Арабатської Стрілки отримали сертифікат «Блакитний прапор»

10.06.2021, 14:19

Херсонський музей пропонує дітям провести пізнавальні канікули


Каракурти на Джарилгачі


Фото Національного природного парку «Джарилгацький»

Як повідомляють учені Національного природного парку “Джарилгацький”, цього сезону острів приваблює не лише туристів та інших громадян, які подорожують, щоб відпочити влітку.

Джарилгач у липні став справжньою “домівкою” для небезпечних комах і плазунів - зокрема, для каракуртів. 

“Останніми роками почастішали випадки, коли людину кусала самка каракурта. Найчастіше такі випадки фіксуються під час польових робіт на присадибних ділянках. Цьогоріч самка каракурта («чорна вдова») вже укусила туриста на острові Джарилгач. У зв’язку зі змінами клімату: надто короткими і теплими зимами, більшість павуків виживає, і все частіше зустрічається на території острова. Зустрічаються вони в сухій траві, пеньках, поблизу напівсухих дерев, іноді залазять до нір гризунів і навіть у мушлі рапанів”, - повідомляють біологи.

Каракурт, або чорна вдова, — павук чорного кольору з кулястим черевцем, розміром 10-20 мм. Під час розмноження у нього на черевці з'являються червоні цяточки. Самці менші від самок. Після спарювання, якщо самець не встигає втекти, самка його з'їдає, за що й отримала назву «чорна вдова». Також існує повністю чорний різновид каракурта. Павутина складається з кількох майже непримітних ниток, натягнутих, як струна.

Самка каракурта, або «чорна вдова», є найбільш небезпечною з павуків, що зустрічаються на Херсонщині, зокрема на острові Джарилгач. ЇЇ отрута може бути смертельною для людини. І чим швидше буде надано правильну першу допомогу, а потім і медичну – залежить життя. Укус каракурта не дуже болючий - біль приблизно такий, ніби ви вкололися трав’яним устюком чи колючкою. На місці укусу можна побачити невеличку червону цятку, у ній - дві крихітні білі крапки - сліди від введення отрути.

Але ця плямка швидко зникає, а все найгірше тільки починається. На ураженій ділянці з'являється спочатку слабкий, а потім сильний біль, який посилюється впродовж 5-20 хвилин. Він швидко перекидається на груди, кінцівки, живіт, спину, може локалізуватися як опоясуючий біль. З'являються головний біль, нудота, блювота, блідість, порушується дихання та серцева діяльність. Становище ускладнюється розвитком психомоторного збудження.

При укусах необхідно не пізніше ніж за дві хвилини припекти місце укусу полум'ям від сірника. Для цього: один - два сірника прикладаємо до рани, а іншим їх підпалюємо. Від спалаху руйнується від 90 до 100 відсотків отрути. Павук вводить отруту у верхній шар шкіри, а припікання руйнує отруту, коли вона ще не проникла в глибші шари шкіри й інші органи та тканини. Після цього постраждалого відправляють до лікарні - навіть тоді, коли він нібито добре почувається. 

Щоб застерегти себе від укусів, необхідно надягати одяг зі щільної тканини і носити закрите взуття, перебуваючи на природі.

Євген Ляшенко
Джерело ынформацыъ: Газета "Вгору", 26.07.2020

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.