Катиніна Оксана Георгієвна
29 березня 1967 року народилася в Миколаєві.
1990 - закінчила Одеське державне художнє училище ім. М.Б. Грекова. Педагоги: Удовиченко С.Ю., Алікберов В.М.
1990 - член Спілки художників України.
Благородною вишуканістю, стриманістю відрізняються роботи Оксани Катиніної. Спеціалізуючись на художньому текстилі — батіку, вона в традиційних формах відкрила нові можливості для творчості. Їй притаманна своя образна будова, свої прийоми виконання. Роботи Оксани Георгіївни м'які і довірливі.
Іще в студентські роки її відрізняла невичерпна енергія. Вона брала активну участь у виставках. Одна з кращих її робіт «Півень» на ВДНГ України в Києві була відзначена дипломом, а «Натюрморт» зайняв місце в музеї Т.Г.Шевченка міста Торонто (Канада). В студентські роки її ім'я вперше з'явилось на обласних виставках Херсона, Одеси.
В одних роботах автор виступає вільним імпровізатором, в інших — суворим конструктором, а все разом - це пошук високого стилю. Колорит робіт художниці вбирає поєднання насичених тонів і напружену декоративність, а пластична завершеність сприяє втіленню задуму. Її роботи «Папуги», «Мрії», «Вечір», «Індик», «Павичі», «Мозаїка», «Море», «Танець», «Горобина» емоційні і образні, несуть печать романтичної фантазії і піднесеності. Ми відчуваємо поштовх поетичного пульсу, ніби торкаємося до живлющого джерела таврійської природи.
Як невід'ємну частину нашого світу сприймає художниця квіти: «Букет», «Жовті квіти», «Натюрморт з ліліями», «Соняшники», «Папороті», «Пелюстки, що падають». Вони притягують увагу мажорними кольорами, витонченістю ліній. На особливу розмову заслуговує її робота «Червоні пелюстки». Необхідно володіти величезною майстерністю, щоб надати їй трагічності, пластичної динаміки, спонукати глядача побачити через квіти події Бабиного Яру. Робота придбана з виставки Міністерством культури та мистецтв України. Композиційна майстерність, професійна впевненість, світла гармонія і щирість відзначають праці самобутньої художниці.
Источник: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Художній текстиль |