on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

11.09.2024, 20:52

14 вересня – День українського кіно

  Щороку у другу суботу вересня в Україні відзначають День українського ...
07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...

 

Казка, вплетена в реальність

13.07.2006

Два дні й стільки ж ночей святкувала Гола Пристань разом з тисячами гостей, котрі прибули на фольклорний фестиваль «Купальські зорі». Здавалося, що вечірньої пори все місто купалося у вогнях: нічних зірок, купальського вогнища, десятків атракціонів, котрі розсіялися на величезній набережній міста. Старовинні народні пісні перепліталися з сучасними мотивами фольк-року, а полум'я купальських обрядових вогнищ доповнювалося феєрверками, які довершували фестивальне свято, перехоплюючи дух глядачів. Простора фестивальна сцена на воді, уквітчана очеретами, що додавала колориту святу єднання з природою, розмістила сотні учасників дійства.

Відкриваючи фольклорне свято, мер міста Анатолій Негра подякував усім, хто допомагав втілити задуми фестивалю, котрий вже вчетверте зібрав на берегах Конки стільки гостей та учасників, зокрема, генеральному спонсору - компанії «Київстар». А також висловив вдячність городянам, які дружною родиною готувалися до того, аби фестиваль пройшов на високому рівні. Адже цього року статус всеукраїнського благодійного фестивалю був перевершений, бо в святковій програмі брали участь і зарубіжні колективи.

Керівники делегацій з Польщі, Румунії та Німеччини висловили своє захоплення масштабами й унікальністю фестивалю народної творчості. Пісенну та хореографічну частину свята доповнювали імпровізовані обрядові дійства. З національним колоритом прикрашені вози їздили вулицями міста, при цьому самодіяльні артисти під баян співали, їх радо зустрічали хлібом-сіллю біля великих підприємств міста.

Карнавальну ходу учасників фестивалю змінили показові виступи парашутистів. А на набережній гостей розважали не тільки атракціони. Всіх бажаючих катали на конях та на справжнісінькій величезній повітряній кулі. Звісно, проїхатися на наземному виді транспорту задоволення видалося значно доступнішим, аніж на повітряному. Охочих покружляти на кулі практично не було, бо за годину задоволення за трьох пасажирів і інструктора треба було викласти 1200 гривень. Утім, гості охоче купували обереги та писанки, різноманітні вироби невеличких майстерень, вишиванки. Ціна до свята була доступною. Та й продавцями виступали самі майстри та майстрині з усієї області.

Театралізоване дійство з елементами купальських обрядів біля річки залучало до себе всіх бажаючих очиститися, стрибаючи через купальське вогнище, та пустити дніпровською водою вінок з ім'ям коханого, водити купальські хороводи та співати обрядові пісні. В національних костюмах босоніж учасників свята без подиву можна було зустріти будь-де в місті. Втіленням духу старовинних міфів і народних традицій переймалися як дітлахи, молодь, так і представники старшого покоління. Найменшими учасниками фестивалю були вихованці міського дитячого садочка №3. Захищаючи свої роботи на конкурсах «Купальський вінок» та «Купальський оберіг», вони замилували публіку яскравою музично-хореографічною програмою. Дипломами, подяками та подарунками були визначені всі без винятку учасники фестивалю та члени зарубіжних делегацій - на згадку про свято, про Голу Пристань.

Якого тільки дива не побачиш купальської ночі. Біля пам'ятника Русалоньці, відкритого напередодні, можна було полюбуватися прекрасними учасницями конкурсу «Міс купальська красуня» і порадіти за його переможницю Юлію Жигалову та за міс глядацьких симпатій Марину Кузьміну. Під час фестивалю казка справді межувала з реальністю. Навіть у тому, що після такої маси гостей, котрі веселилися від душі до глибокої ночі, ранком наступного дня фестивальна площа, як і все місто, прокидалося справді чистим, наче вмитим росою.

Олена Нечипуренко
“Новий день”.- № 28.- 13.07.2006 р.
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.