on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

16.09.2021, 12:02

У Херсоні до Дня міста відбудеться циркове шоу

16.09.2021, 11:41

Запорізькі археологи знайшли на Херсонщині середньовічну піч часів Київської Русі

16.09.2021, 11:20

У Херсоні з'явився кримськотатарський громадсько-культурний простір

Кіно для всіх

Вітчизняне кіно на екранах області — невід’ємна частина єдиної програми збереження української культури.

У фондах обласного державного комунального підприємства «Кіновідеопрокат» зберігається понад 7 тисяч фільмів, з них 5 тисяч – художні.

У 70-80-ті роки рівень кінофікації Херсонщини посідав перше місце серед областей України. Кінотеатри були у всіх райцентрах і великих мікрорайонах Херсона. Фільми демонструвалися в усіх населених пунктах області.

Незважаючи на нинішні економічно скрутні часи, кінофікатори стараються радувати шанувальників кіномистецтва екранними зустрічами з улюбленими режисерами й акторами, новими знайомствами, прагнуть відкрити чарівність кіно для юного покоління.

Херсонці щиро вітали гостей міжнародних кінофестивалів анімаційного кіно «Крок» (1996,1997 рр.), кінофестивалю слов’янської культури, писемності та духовності «Золотий Витязь» (1998 р.), у рамках якого велика група українських, російських та польських кінематографістів  завітала на батьківщину С.Ф. Бондарчука. Цікаво пройшли зустрічі з жителями Херсона та Білозерського району, відбулися кінопрем’єри.  3 радістю пізнавали глядачі улюблених кіноакторів Раїсу Недашківську, Миколу Парфьонова та інших.

Херсонські кінопрацівники першими в Україні виступили з ініціативою обслуговування сільського кіноглядача з допомогою відомих ще з 20-х-30-х років кінопересувок ( щоправда, техніка сучасна). Відповідно до затвердженого графіка, щотижня такі пересувки направляються у райцентри та великі села, зокрема, у Каланчак, Скадовськ, Чаплинку, Голу Пристань, Велику Лепетиху, Рубанівку. Люди, а здебільшого це молодь, охоче відвідують сеанси, вони дуже вдячні кіномеханікам за можливість подивитися на великому екрані стрічки, чекають на них.

З метою впровадження нових форм кінопоказу, у приміщенні «Кіновідеопрокату» відкрито кіноцентр «ІЛЮЗІОН». Він чекає на глядачів щодня, без вихідних. По середах ведуча Галина Бахматова запрошує до кіноклубу інтелектуалів «Гра в бісер». А ті, хто любить докопуватися до мотивів вчинків героїв стрічок, за традицією збираються по четвергах на сеансах кінопсихоаналізу — їм надзвичайно цікаво спілкуватися між собою, з ведучим Андрієм Романичевим. Для юних глядачів створено кіноклуб вихідного дня «Диснейленд». Суботній кіноклуб для дітей і дорослих має назву «Давня-давня казка», в ньому демонструються улюблені фільми попередніх поколінь дітей: «Вогонь, вода і мідні труби», «На золотому ганку сиділи...», «Золоті роги», «Старий Хоттабич» та інші.

Для любителів домашнього відео у кіноцентрі «Ілюзіон» працює відеотека. Тут є стрічки минулих років, класика і найновіші «Кіномани» можуть скористатися й бібліотекою — в ній література з історії кіно, довідники, кіножурнали. Не скривджені й «кофемани». Любителі посидіти з друзями за чашечкою кави і переглянути компанією улюблений фільм знайдуть затишний прихисток у кінобарі — до слова, першому у Херсоні.

У Херсонському кінотеатрі «Україна» проведено декілька великих свят-шоу: міжнародний фестиваль анімаційного кіно «Крок», Дні українського кіно, до програми яких було включено концерти артистів музично-драматичного театру та прем’єри фільмів студії імені О. Довженка, «Каскадер-шоу» за участю каскадерів Ялтинської кіностудії з прем’єрою фільму «Духи пекла» та ін.

У кіномережі області впровадженні такі форми роботи, як благодійні сеанси для малозабезпечених верств населення, фестивалі, прем’єри, зустрічі з ветеранами війни та праці, кіносвята, акції: «Підліток», «Увага, діти!», Дні людей похилого віку, інвалідів, тематичні покази.

Упродовж восьми років у Будинку технічної творчості щотижня демонструються безкоштовні кіносеанси для пенсіонерів та малозабезпечених мешканців міста.

Працівники відділу маркетингу «Кіновідеопрокату» звірили фонди з навчальними програмами з української та зарубіжної літератури та історії і склали репертуар по класах, відбили його у спеціально випущених листівках. Окремою брошурою видати список кінофільмів на допомогу шкільній програмі з їх анотаціями. Видання має розділи: «Екранізація літературних творів», «Фільми історичної тематики», «Художні фільми українських студій», «Фільми для сімейного показу», «Стрічки правової тематики», «Дитячі повнометражні художні та мультиплікаційні фільми, «Картини, присвячені історії та культурі українського народу», «Хронікально-документальні стрічки з літератури та мистецтва», «Художні фільми англійською та французькою мовами», «Обережно: СНІД, наркоманія», «Хронікально-документальні фільми з безпеки руху», «Про шкідливість паління, алкоголізму». Усе це допомагає наблизити багатющі фонди до тих, хто безпосередньо працює з молоддю — педагогів, лікарів та інших фахівців.

Кіновідеопрокат на сьогоднішній день обслуговує не лише кіноустановки міста, але й майже всі райони області, веде політику планування репертуару, надає консультативну та методичну допомогу.

Завдяки цьому інтерес до кіномистецтва зростає.

Альманах «Степ» -2000.-№10 Ст.59-61

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.