on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

"Кінокімерія": коло друзів ширшає

28.10.2007

У травні минулого року в Херсоні відбувся перший Всеукраїнський фестиваль аматорського кіно-відеомистецтва «КіноКімерія». А вже цьогоріч, всередині вересня, він відбувся у статусі міжнародного. Про відродження кіноаматорського руху на Херсонщині, значення фестивалів для його розвитку розповідає Євген МАКСИМОВ - голова оргкомітету «КіноКімерії», директор обласного підприємства «Кінавідеопрокат», член Національної Спілки кінематографістів України.

Відродження любительського кіно на Херсонщині почалося з кінофестивалю «В ім'я життя на Землі», проведеного напередодні 60-річчя Перемоги у кіноконцертному залі «Ювілейний».. У ньому взяли участь Народні студії Херсона, відділення Одеської залізниці та 4 студії з міст та районів області. Наприкінці того ж року аматори «десятої музи» об'єдналися у Спілку любителів кіновідеомистецтва. Діяльність свою вона розпочала з кінопроекту «Наші видатні земляки», першою стрічкою якого стала «Рідна земля» про уславленого актора і режисера Євгена Матвєєва. Прем'єра фільму з успіхом відбулася на батьківщині митця - у селі Виноградове Цюрупинського району...

Творчий неспокій залюблених у кінооб'єктив людей вилився в ідею проведення Всеукраїнського фестивалю аматорського кіно, на якому можна було б поспілкуватися з колегами, показати їм свої фільми, побачити їхні досягнення. Ідею палко підтримали перший проректор Херсонського державного університету Олег Мішуков та відомий в області кіно-аматор, керівник Народної студії залізничників «Стріла»|Яків Підвальний.Підтримала ініціативу херсонців Національна Спілка кінематографістів України, а журі погодився очолити кінорежисер, член-кореспондент Академії мистецтв України директор кінофестивалю «Відкрита ніч» Михайло Іллєнко.
Перший Всеукраїнський фестиваль аматорського кіно «КіноКімерія», що відбувся у травні 2006-го, пройшов вдало і зацікавив широке коло аматорських студій та окремих любителів створення кінострічок і в Україні, і за її межами. Тож на другу «КіноКімерію» до Херсона приїхали посланці майже з усіх областей України, Автономної Республіки Крим, а також з Росії, Білорусі, Молдови, Болгари (місто Шумен, студія «Мадарський конник», Ізраїлю, Франції - майже 70 учасників.

На цей раз ми вирішили провести урочисте відкриття фестивалю в кіноконцертному залі «Ювілейний», а саму роботу фестивалю - перегляд фільмів - перенести на чорноморське узбережжя, в селище Лазурне Скадовського району, аби показати гостям красоти нашого краю. Своєрідне шефство узяв над фестивалем Херсонський державний університет: відкриття свята було дуже мальовничим, а прийом учасників на базі відпочинку «Буревісник» - теплим, гостинним.

Два дні тривало головне дійство фестивалю - перегляд фільмів. Аматори змагалися у таких номінаціях: документальне кіно, науково-просвітницький фільм-кліп, анімація, ігровий фільм. Цікавих, оригінальних робіт виявилося багато, тож у членів журі на чолі з Михайлом Іллєнком не раз виникали гарячі суперечки. Особливо вирізнялися стрічки, створені на аматорських студіях, і це зрозуміло: систематичні заняття по удосконаленню майстерності, обговорення зробленого та планів дають хороші результати.
З великим інтересом і журі, і учасники знайомилися з роботами зарубіжних гостей, адже це дало змогу зіставити рівень розвитку кіноаматорства в Україні і в зарубіжних державах. А це одна з цілей фестивалю. Головна ж мета його - всіляко підносити рівень вітчизняного любительського кіномистецтва, дати можливість розкритися новим талантам, дати їм шанс професійного зростання. Відрадно, що серед переможців фестивалю є й херсонці - третє місце в номінації «Документальний фільм» посіли автори стрічки «Про Юрія Шумського» Ігор Риков, Олексій Голубков, Валерій Беліков, Андрій Симакович. Окремої нагороди - за гумористичне втілення на екрані студентського життя - удостоєний фільм Херсонського держуніверситету «Від світанку до заходу, або Болонські хроніки».
Вірю, що наступного року на Херсонщині відбудеться наступний фестиваль «КіноКімерія». Запорука тому -підтримка Міністерства культури й туризму України, Національної Спілки кінематографістів України, управління культури й туризму Херсонської облдержадміністрації, обласної ради, мерії Херсона. У наших планах - співробітництво з Міжнародною спілкою непрофесійного кіно «Уніка», сприяння виробникам нових фільмів, робота з дітьми, проведення тематичних фотоконкурсів.

Наддніпрянська Правда.-28. 10. 2007.

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.