on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

> Персоналии > Музыка > Гурба Виктор > ...Коли співали солов'ї


...Коли співали солов'ї

Півстоліття тому, на співочій землі, у співочій родині, в годину, коли співали солов'ї, народився у перший день травня хлопчик. Батьки дали йому ім'я Віктор, на честь святого Віктора, пам'ять якого відзначається саме 1 травня.

І зовсім невипадково заслужений артист України, соліст Херсонської обласної філармонії Віктор ГУРБА назвав свою ювілейну програму «Півстоліття любові».

- Вікторе Тихоновичу, що означає для вас цей ювілей, який співпадає з Великоднем?
- Для мене Великдень - найбільше свято. Це справжнє свято відродження душі, надій, великого пробудження. Я ніби відчуваю підтримку й допомогу святого Віктора... У Великодні дні особливо помічаєш красу своєї землі, її велике духовне багатство. Минулого тижня наш колектив гастролював в Іванівському районі: скільки доброти, любові нам подарували! Навіть втомився давати автографи. Скажу відверто: чимало їздив по світу, побував у п'яти країнах Європи, але рідна земля здається найкращою.

- А з чого саме Ви зробили такий висновок?
- З пережитого. Пригадую, як під час концерту в одному з міст Німеччини глядачі плакали. Ми запитали перекладача, невже ці люди знають українську мову? З'ясувалося, що ні, не знають, але їх глибоко зворушили сам спів і мелодика народної пісні. Я пересвідчився, що наші пісні мають надзвичайний вплив на серця людей. Тож народ, з глибин якого виходить таке слово, просто зобов'язаний жити щасливо.

- Які пісні Ви найбільше любите виконувати?
- Скільки пам'ятаю себе - завжди мріяв співати. Колись, у восьмому класі, вперше вийшов на шкільну сцену з піснею «Ой ви, очі волошкові». Відтоді, як у 1977 році закінчив Донецьку консерваторію і приїхав працювати до Херсона, переспівав стільки пісень, що годі й згадати. Слухачі завжди просять виконати «Два кольори», «Черемшину», «Летять, ніби чайки»... Для мене велике щастя - відчувати, як розкриваються серця людей назустріч пісні.

- Пісня «Два кольори» починається розповіддю про те, як «малий збирався навесні піти у світ незнаними шляхами». Що хочеться Вам сказати людям тепер, коли так багато шляхів пізнано?
- Найголовніше: усе насправді починається з любові. Серце, зігріте нею, завжди буде життєдайним. Я глибоко вдячний колегам - заслуженій артистці України Наталії Лелеко, Любомиру Селецькому, Зінаїді Колісниченко, Валерію Половецькому й усім, хто в ці святкові дні, працюючи над ювілейною програмою, знову допоміг мені відчути глибину любові. Сподіваюся, що цю програму побачать і жителі Херсонщини, оскільки плануємо в найближчому майбутньому гастрольні поїздки. Ми прославляємо нашу землю, нашу пісню - і просимо у Господа натхнення і щастя для всіх людей. Найщиріші вітання з Великоднем!

Тетяна Петрова
"Новый день" 28.04.2000 р.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.