Костерін Володимир Олександрович
Народився 2 серпня 1938 р. в с. Холуй Південного району Івановської області (Росія).
1960 - закінчив Холуйське художнє училище. Педагоги: В.Д. Пузанов-Молев, В.А. Белов.
1968 - закінчив Харьковський інженерно-будівельний інститут.
2000 - член Національної Спілки художників України.
На Україні — Косів, Опішня, Петриківка, в Росії — Палех, Холуй, Городець — назви цих сіл ввійшли в історію світової культури як ті, що створили неповторні зразки прикладного мистецтва. Прізвище Костеріних в Холуї відоме з незапам'ятних часів. Іконописці в декількох поколіннях, вони розписували собори і церкви, створювали дивовижно красиві вироби лакової мініатюри.
Володимир Костерін був одним з обдарованих учнів Холуйського художнього училища. Брав участь в 1957 році у всесоюзній виставці, присвяченій VI Всесвітньому фестивалю молоді та студентів. Став переможцем конкурсу прикладного мистецтва та нагороджений путівкою на фестиваль.
Фантазія художника створює особливий поетичний світ, який несе дихання народних сказань, легенд або переказів старовини: "Жар-птиця", "Снігуронька", "Мисливські пригоди", "Травнева ніч", "Русалки". Шкатулки, пластини, скриньки, тарелі світяться яскравими фарбами, сяють золотом орнаменту, підкоряють, чаруючи світом краси, гармонії. Ліричність сюжету змінюється епічними, історичними темами, архітектурними пейзажами : "Слово о полку Ігоревім", "Стародавній Київ", "Золотоглаві лицарі сторіч", "Князь Олег над сивим Дніпром". Його роботам притаманна чіткість композиційного задуму, витонченість малюнка, емоційність кольорового рішення.
Мистецтвознавець В.Чуприна пише: "Творчість Костеріна на тлі художнього життя Херсонщини являє собою унікальну самобутність. Вихованець російської школи мініатюрного живопису гармонійно перейшов до розкриття теми національної української історії, але для тих, хто навчався в українських учбових закладах, його творчість здається нетрадиційною. На мій погляд, саме в цьому сила майстра, бо він збагачує наше уявлення про мініатюрний живопис, його географію".
Джерело: Художники Херсонщини.- Херсон: Надднiпряночка, 2002. - 166 c
Галереї
Мініатюрний живопис |