on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

02.08.2021, 13:26

Рок-фестиваль, молебень і гурт "Шабля": Як на Херсонщині відзначать 30-річчя Незалежності України

02.08.2021, 13:15

Конкурс на здобуття стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2022 рік

02.08.2021, 09:40

На Херсонщині стартувала міжнародна археологічна експедиція

> Туризм, отдых, развлечения > Отдых на Черноморском побережье Херсонщины > Кращою рекламою є незабутні минулорічні враження

Кращою рекламою є незабутні минулорічні враження

...У сусідки баби Люби, як то кажуть, «все забито». Сама гос­подиня, як шахтар у вибої, не підіймає голови: пере, прасує, прибирає. Але ця обставина її не засмучує, навпаки, тішить. Адже «сезонний день рік годує» - це аксіома життя курортного містечка.

Давайте не будемо про економічні негаразди. Вже яким чином, але ж спромігся наш люд заполонити пляжі Скадовська, Красного, Лазурного (загалом - Скадовської курортної зони) так, що яблуку точно ніде впасти. Лежать щільно, покотом. А ввечері так само щільно заповнюють десятки - і лік вже пішов на сотні - барів, ресторанів, забігайлівок, «Шашличних», «Колиб»... Давно відгомоніли часи, коли на все побережжя існував собі одиноднісінький ресторан, та й той чомусь на солідній відстані від моря. Нині ж Скадовську набережну так і хочеться назвати - Парадіз, чи ще якимось лунким, дзвінким і екзотичним словом, аби передати атмосферу буйного літнього свята. ПОЇДЕМО У СКАДОВСЬК?

У Скадовській курортній зоні мають свої заклади відпочинку кріворожці, херсонці, тернополяни. Те, що сезон у них відбувся - кращий доказ життєздатності вітчизняної індустрії. Але ж до повного використання можливостей Скадовської курортної зони ще далеко. Тут, насправді, ще доволі багато резервів. Переконує у цьому й прогулянка на острів Джарилгач. Це омріяне місце відпочинку для багатьох туристів, любителів морської екзотики. Є на острові й заповідні зони, та при розумному використанні місця вистачить усім. Загалом, дуже чистенько й цивілізовано. Чого не скажеш про решту території острова... Побутове сміття на тлі чарівних, неповторних пейзажів - тут, повірте, сприймається як болісний виклик почуття естета і природолюба. І навіщо звинувачувати державу, ринкову економіку чи її відсутність, коли «вся перебудова» починається з того, що треба просто зібрати свої недогризки у свій же пакет і вивезти їх з острова?

На жаль, це проблема, й доволі серйозна - елементарна невихованість наших курортників. Може, причина якраз у тім, що ... рідко відпочивають на морі? Не знаю, як для кого, але це, коли я бачу, приміром, парубка, що зі зверхнім виглядом заходить у море з цигаркою в зубах, щоб недокурок потім гойдався на хвилях - я точно знаю, що до моря він дістався вперше. Тому й не думає про те, що завтра йому ж доведеться скупатися у власних помиях. Як радує на пляжі охайність, ввічливість, завбачливість - не передати. У такі хвилини, вдивляючись у синю далечінь, думаєш тільки про хороше, радієш життю - коротше, запасаєшся чудовим настроєм на увесь рік.

Наталя Гаврись
«Булава».- 9.08.2001


 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.