on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Новини регіону > Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні
Всі новини

Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні

26.01.2023 23:14

Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні

Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара постійно потерпає від обстрілів російськими військовими, бо розташована на березі Дніпра. Як виглядає книгозбірня заразі, чи вдалося зберегти її майно і фонди – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Провідний інженер з охорони праці Ігор Зеленюк щодня приходить до бібліотеки, щоб закрити вікна плівкою або панелями після чергових обстрілів. Залатати їх вдалося майже всюди, зараз роботи ведуться на останньому — четвертому поверсі.

"Як закриємо вікна на четвертому поверсі, підемо по другому колу. Тому що нещодавно знову влучили, місцями листи повиривало та повибивало. Будемо знову їх накручувати", — каже чоловік.

Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні

У великі читальній залі та відділах обласної книгозбірні пусто, розбиті меблі, немає техніки та видань з фондів бібліотеки.

За словами Ігоря Зеленюка, все, що залишилось після окупантів, знесли до підвалу. Що саме вкрали буде відомо вже, коли проведуть інвентаризацію.

Зараз провести інвентаризацію в бібліотеці неможливо через постійні обстріли. А ще — це небезпечно для життя працівників, яких в місті лишилося 15, каже директорка книгозбірні Надія Коротун. Тому зараз ведеться робота з упорядкування та збереження бібліотечного фонду та майна.

"Найбільше постраждали вікна, майже 100 квадратних метрів та опалювальна система.Через несвоєчасні роботи по перевірці вибухонебезпечних матеріалів в бібліотеці поступила волога, пішли дощі і почала сипатися стеля. Ми закрили фонди плівкою, а також закрили паркетну підлогу, бо також почала підійматися", — розказала директорка бібліотеки.

Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні

Бібліотека майже законсервована, говорить Надія Коротун. Працівники приходять для того, щоб остаточно закоркувати фонди. Наскільки вони є розграбованими, зараз важко сказати. Відомо, що точно відсутні прижиттєві видання Тараса Шевченка, які були родзинкою фондів, та ще деякі дореволюційні видання. Але дещо цінне та рідкісне, працівникам бібліотеки, які працювали при окупаційній владі, вдалося заховати.

"На щастя, вдалося заховати атлас світу якому майже 300 років та раритетне видання "Майстер і Маргарита", — говорить Надія Коротун.

Окупація, зрадники, постійні обстріли: що вдалось зберегти з фондів обласної бібліотеки у Херсоні

Директорка бібліотеки говорить, що співпрацювати з окупаційною владою погодилися троє бібліотекарів. А також, на чолі з головним інженером, сторожа, слюсарі та електрики. Загалом погодились на співпрацю 17 людей. Вони зараз звільнені за власним бажанням. Інші 150 працівників — продовжують працювати.

Процес інвентаризації в обласній книгозбірні розпочнеться після визволення лівого берега. Зараз він триває у двох херсонських бібліотеках – дитячій імені Дніпрової Чайки та юнацькій імені Бориса Лавреньова.

Джерело