on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

22.09.2021, 10:12

Чи подорожчають квитки у херсонських театрах?

22.09.2021, 10:06

У Херсоні в обласній бібліотеці три дні працюватиме пункт масового щеплення проти COVID-19

22.09.2021, 10:00

Скарбничка культурної спадщини - як у Херсоні працює жіноча артмайстерня

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Вопросы культурологии > «Література-Театр-Мистецтво»

«Література-Театр-Мистецтво»

20-21 жовтня, в Херсонському державному університеті, зібрались знавці театру та літератури для того, аби обговорити стан та основні тенденції розвитку сучасного театрального мистецтва
Організаторами симпозіуму «Література - Театр - Мистецтво» виступила кафедра світової літератури та культури ХДУ за участі Київського державного університету ім. Шевченка та Одеського національного університету ім. Мечникова. Серед учасників заходу були науковці з різних куточків України та Росії, які приїхали на Херсонщину для того, аби поділитись напрацюваннями у галузі літератури та театрального мистецтва.

Головна мета симпозіуму - обмін інформацією, яку кожен зібрав за певний час, своїми напрацюваннями в науковому дослідженні. «Нам необхідна оцінка нашої роботи професорським складом, - говорить одна з учасниць симпозіуму Світлана. - Адже треба отримати пояснення, провести аналіз. Думаю, тут кожен отримав максимально корисну інформацію. Не кажучи вже про те, що у нас була можливість просто поспілкуватись з колегами, з друзями».

Відкриття симпозіуму відзначили урочисто - концертом симфонічного оркестру ХДУ. На святкуванні були присутні представники влади області та міста. Зокрема, заступник Голови обласної державної адміністрації Андрій Яценко, вітаючи учасників заходу, зазначив, що для Херсонщини симпозіум - досить важлива подія: «Для нас дійсно велика честь вітати науковців з усієї країни. Досвід, яким ви тут обмінюєтесь, ми завдяки університету потім втілюємо в програми розвитку області».

Ректор Херсонського державного університету, академік, доктор наук, професор, заслужений діяч мистецтв України Олег Мішуков зазначив, що проведення таких заходів, як симпозіум, дозволяє розвиватись всій нації, тим самим утверджуючи її самобутність. І досвідчені науковці, молоді вчені мають змогу довести, що наша культура, наше мистецтво варті того, аби ними пишатись: «Уже вчетверте у нас проходить такий симпозіум. Цього разу до нас приїхало надзвичайно багато гостей - це наші колеги, вчені, професори, аспіранти, режисери, практики, суспільствознавці, історики. Думаю, їм насправді цікаво, тому що ми проводимо круглі столи, засідання, виникають дискусії Ми отримали хорошу можливість також дізнатись, як працюють наші колеги, обмінятись з ними досвідом, адже тема «Література-Театр-Суспільство» завжди актуальна. У результаті - чимало заявок на публікації стосовно і зарубіжної класики, і сучасного театру, і взаємодії українського театру з зарубіжними».

Вочевидь, тому що подібні заходи таки мають місце в нашому суспільстві, можна стверджувати, що наша культура все ж розвивається, розвивається і саме суспільство. І не втрачає своїх цінностей, а навпаки, працює над їх розвитком, і своїми власними напрацюваннями доповнює культурно-духовну скарбницю всієї нації.

Маргарита Коваленко
«Акценти».- №41 (243).- 26.10.2011.- стр.2

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.