on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

15.06.2021, 15:36

У Херсоні учасники аукціону знайомились зі своїми ролями у виставі "12 стільців"

 

"Мельпомена" робить перші кроки

11 квітня організатори Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» зустрілися з журналістами і розповіли, як проходитиме святкування X фестивалю. Цього року він буде особливим, ювілейним, і відбуватиметься напередодні 230-річчя з дня заснування Херсона - з 15 до 22 червня.

Справжні театрали знають, що «Мельпомена Таврії» - фестиваль, який за своїм масштабом в Україні, напевно, не має рівних. Кожного року зіркові українські та міжнародні театральні колективи з'їжджаються на херсонську землю, щоб порадувати своєю творчістю глядача.

Уже сьогодні організатори свята зіткнулися з перешкодами; Міністерство культури та туризму України відмовилося фінансувати фестиваль, мотивуючи це звичними словами: не вистачає коштів.

- Новий міністр бачить культуру нашої держави глобально, прагне всебічно розвивати її, впроваджуючи щось нове і незвичне, - говорить директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру Олександр Книга. - Це добре. Але не можна при цьому забувати вже існуюче, що стало традицією. Сьогодні у нашого театру є свій імідж, ніша, яку він займає в театральному житті. І невід'ємною частиною цього іміджу є фестиваль, покликаний радувати людей, показувати, що театри - це не тільки будівлі, а й свято, що приносить відчуття щастя.

За словами Олександра Андрійовича, «Мельпомена Таврії» відбудеться за будь-яких умов. У Херсон приїдуть театри, що були переможцями минулорічних фестивалів, або показали дуже високий рівень своїх виступів. Через недостатність коштів організатори змушені були поставити перед театральними колективами умову: відмовитися від масових постановок, а натомість проявити себе у виставах, де грає якомога менше акторів.

Та навіть за таких умов, за прогнозами Олени Федкевич, директора «Фестивального центру», цьогорічна Мельпомена коштуватиме близько 700 тисяч гривень. Зібрати таку суму допоможуть міська та обласна влада, попечительська рада, яка активно включилася в організаційний процес. Уже зараз до участі в програмі фестивалю запрошені 17 театрів, серед яких театри з Молдови, Росії, Латвії, Польщі. Взяти участь у святі виявили бажання чимало колективів, але багатьом довелося відмовити, щоб витримати високий рівень мистецького продукту.

Білет на вистави коштуватиме в середньому від 25 до 50 гривень, як на звичайну виставу нашого театру. На деякі постановки (наприклад, театральної компанії «Бенюк і Хостікоєв») - дорожче. Програма фестивалю буде побудована так, щоб кожна хвилина була ефективно використана і всі колективи змогли показати якомога більше вистав. Усе для того, щоб глядачі надовго запам'ятали X Ювілейний міжнародний фестиваль «Мельпомена Таврії».

Ірина Маренич
"Новий день".- 2008.04.17

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.