on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Новини регіону

11.09.2024, 20:52

14 вересня – День українського кіно

  Щороку у другу суботу вересня в Україні відзначають День українського ...
07.09.2024, 13:02

Фестиваль "Мельпомена Таврії" запрошує на заходи в артхабі Херсона

  Запрошуємо на події 26-го Міжнародного театрального фестивалю ...
03.09.2024, 22:24

Влада РФ визнала вивезення з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин – ЦЖР

Російські сили вивезли з Херсона до Криму понад 12 тисяч картин, заявив ...
> Організації > Театр > Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії" > «Мельпомена Таврії». П’ять вечорів – аншлаги!

 

«Мельпомена Таврії». П’ять вечорів – аншлаги!

Завершилося, без сумніву, найулюбленіше свято херсонських шанувальників театру – ХІ Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”. Усі п’ять днів свята – аншлаги на обох сценах (великій драмтеатру і театру ляльок), море оплесків і – запитання про “зайвий квіточок”. Чотирнадцять театрів з України, Росії та Румунії представляли херсонцям свої кращі вистави.

“Страшна помста” одразу стала беззаперечним фаворитом фестивалю. Ця вистава, що користується великим успіхом у херсонців, зачарувала своєю містичністю, яскравим сценічним втіленням твору великого Гоголя і гостей фестивалю, і поважне журналістське журі. Тож не дивно, що саме цей спектакль отримав “Гран-прі” фестивалю”. Усі вистави на “гоголівську” тему були цікавими й талановитими. Але чомусь найбільше враження справила “Шинель” у постановці Криворізького театру музично-пластичних мистецтв “Академія Руху”. Пам’ятаєте хрестоматійне оповідання про нещасного бідного чиновника Акакія Акакійовича, заповітною мрією якого було пошити нову шинель – теплу, м’яку, затишну (нічого, що комір із кошачого хутра – але ж найкращого!). Як змогли актори й постановник передати трагічність образу цієї “маленької” людини, жалюгідної й прекрасної одночасно – велика таємниця мистецтва. Але глядачі під час вистави, у якій не прозвучало жодного слова, не соромилися власних сліз...

Наші сусіди – Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії – звернулися до образу видатної танцівниці – “босоніжки” початку ХХ століття Айседори Дункан. “Айседора танцювала жінку в її найвищих проявах, її танець спливав з глибини тисячоліть...Її рухи подібні порухам природи: вони – віддзеркалення коливань хвиль і поривчастості вітру, росту живих істот і польоту птахів, плинності хмар і, нарешті, думок людини, думок про Всесвіт, в якому він живе”, – так свідчить її сучасник. Айседора (Наталія Єгорова) розповідає своїм учням (артисти балету) про власне життя, мистецтво, зустрічі й розлуки з коханням, трагічну загибель дітей і, врешті, про власну загибель. Більшість танців (на музику Франца Шуберта, Людвіга Бетховена, Фредеріка Шопена, Петра Чайковського) – ті, що танцювала сама Айседора Дункан – створені лише її власною уявою й переживаннями. Вистава міцно “тримає” глядача аж до фінальної сцени і примушує задуматися про вічне і швидкоплинне у нашому житті.

Вразив “Тарас Бульба” Луганського обласного академічного українського муздрамтеатру. Михайло Голубович ніби створений для цієї ролі – справжній могутній, кремезний запорожець. Мабуть, саме такі твори підсвідомо, але дуже ефективно виховують нашу національну самосвідомість.

Радує й те, що Новий Московський драматичний театр привіз виставу “12 новелл о любви. Анатомия отношений” за оповіданнями Антона Чехова. Звичайно, класика існує для виховання хорошого смаку, і текст звучав дійсно чеховський, і на програмці вистави – цитата письменника про те, якими мають бути виховані люди. І актори старалися, інколи було навіть смішно, а часом – сумно. Сумно через те, що, вже, мабуть, ніколи ми не побачимо того справжнього чеховського театру: росте відстань у часі, давно немає корифеїв МХАТу, уявлення про хороші манери у пересічного сучасника дуже розпливчасті й непевні. Тому й молоді актори не вміють носити “історичний” костюм і рухатися поважно, із почуттям власної гідності, а не в сучасному нервово-істеричному темпі, який зовсім непритаманний більшості героїв Чехова. А втім, честь їм і хвала вже за те, що не дають забути сучаснику твори великого і сумного Антона Чехова.

“Мельпомена Таврії - ХІ” закінчилася, її урочисто провели гала-концертом, нагородженнями переможців, феєрверком. Але до наступного фестивалю залишився усього рік! То ж до нової зустрічі, Мельпомено!!!

Тетяна Крючкова
"Вгору".- 04.06.2009

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.