on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

15.04.2024, 23:51

Серія картин еротичного жанру. У Херсоні художниця презентувала виставку "Гола правда"

  Херсонська художниця Оксана Оснач презентувала у місті виставку ...
13.04.2024, 11:07

Обстріляний, але живий: Херсонський театр привіз до Чернігова зворушливу виставу

Днями у Чернігові побував Херсонський академічний театр імені Миколи ...
13.04.2024, 11:04

У Херсонській громаді не закрили жодного закладу культури - МВА

  У Херсонській громаді не закрито жодного закладу культури ...
> Туризм, відпочинок, розваги > Яхтовий туризм у Таврії > «Мрія» з двома кубками на борту

«Мрія» з двома кубками на борту 

Ніхто, тим паче суперники (кожен — іменитий), не вірив, що екіпаж херсонської яхти «Мрія» здатен диво сотворити. Екіпаж у складі капітана Сергія Свистули, рульового Ігоря Бережного і подружжя Безродних — Ігоря, старшого помічника капітана, і Наталі, яка виконувала роль кока, вперше опинився у такій солідній компанії морських «вовків».

Море біля берегів Криму виявилося мало-гостинним: нерідко обриси сонячного півострова несподівано щезали за ревищем хвиль. Вода не по-літньому віддавала холодом. Двадцять чотири українських яхти з різних міст змагалися одна з одною, з хвилями, з примхами погоди. Нерідко промокали до рубчика, і на борту яхти годі було знайти хоч суху ниточку. Тут хворобливі і слабкодухі, може, й дня не витримали б.

— А ми тримали випробування цілих три тижні, — говорить Ігор Бережний, більше відомий у колах вітчизняних і зарубіжних фотохудожників як визнаний майстер. — «Мрія» загалом подолала від Херсона до Криму і на 12 етапах відстань довжиною 1,8 тисячі морських миль, або, якщо по-сухопутному, 2 тисячі кілометрів. Одночасно відбувалися змагання за два призи — кубок Криму і 100-річчя Севастопольської гонки.

Мешканцям Севастополя, Євпаторії, Ялти, Феодосії, Балаклави та інших портових міст не звикати до таких видовищ: білі вітрила, різнокольорові яхти — «малюки» довжиною всього 6 метрів і двадцятиметрові «велетні» мовби летять у якомусь космічному просторі між морем і небом! І тут, екіпажу, не дрімай. Інакше можеш вилетіти з гонки... Багатьом не щастило: сходили, обшарпані і розчаровані, з дистанції. А «Мрія» на білих крилах вітрил летіла до своєї заповітної мрії. І таки долетіла!

— Ми стали володарями одночасно двох нагород у своєму класі і привезли до Херсона кубок Криму і кубок 100-річчя престижної Севастопольської гонки, — зауважує Ігор Бережний і показує щойно віддруковані фотознімки. — Для мене це не менш дорогі нагороди. Знімати доводилося нерідко в екстремальних умовах. Зате яка пам'ять! Радісно, що нам удалося повернути Херсону славу міста яхтсменів.

— Надовго?
— Не знаю. Але хотілося, щоб і у наше місто прийшла «цивілізація»: нині завдяки вітрильним регатам у містах світу з'являються привабливі туристські маршрути. А в Херсоні сам Бог велів відродити вітрильний спорт і мати з того гарний зиск.

Василь Піддубняк
«Новий день».- 30 серпня 2001 р.

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.