on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free counters



Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новини регіону

22.03.2024, 13:15

Книга історій "Плач Херсонщини". Художниця створила ілюстрації використовуючи старослов'янські символи

  Художниця з Херсона Валерія Гуран працювала в Естонії та ...
20.03.2024, 23:16

Сквер на проспекті Незалежності в Херсоні назвали на честь Джона Говарда

  У Херсоні завершилось громадське голосування щодо перейменування ...
20.03.2024, 22:51

Присвятила 50 років свого життя театру. Історія Заслуженої артистки України з Херсона Олександри Тарновської

Заслужена артистка України Олександра Тарновська присвятила 50 років ...

Музей під відкритим небом...

Біосферний заповідник Асканія-Нова - це унікальний куточок природи: тут розташована єдина у Європі ділянка степу, якої ніколи не торкався плуг (один раз розкопаний степ не відновлюється ніколи). Заповідник Асканія-Нова віднесений до 100 великих заповідників і парків світу.
Музей під відкритим небом: тут збереглися самотні стародавні кургани, кам'яні скіфські баби, створені древніми скульпторами. Заповідник займає площу 11 тис. га; примикає до лісопарку зі штучними ставками й каналами, де живе безліч звірів і птахів. В асканійському степу виростає більше 400 видів трав і квітів, переважають злаки.
Наприкінці квітня зацвітають тюльпани, потім іриси, астрагали, гіацинти, жовтці. У травні - гвоздики, ромашки.
Улітку степ, закутаний у сріблястий серпанок ковилу, переливається хвилями від найменшого подуву вітерцю. У нір ховрашків розростаються куртини сірувато-сизого полину.

Асканійський парк площею близько 200 га істотно відрізняється від дикої степової зони. Він розбитий відповідно до суворого плану. У парку близько 150 видів і форм дерев і чагарників. Гостролистий клен, кримська сосна, пірамідальний і колоновидний дуби, яловець, в'яз, ялина, ясен, біла акація, біля води - плакучі верби. Центр композиції парку - мальовничий ставок.
Від лівого берега нижнього Дніпра до самого Азовського моря колись поширювався цілинний степ, на якому паслися череди турів і інших копитних тварин. Нині цей незайманий степ збережений лише в межах заповідника.
«Асканія-Нова» - заповідник, який увійшов до «7 природних чудес України», розташований в Херсонській області, в Чаплинському районі, біля села Асканія, в 60 км на південний схід від Каховки. Це один з найстаріших заповідників на території України.

Історія дива природи
З кінця XIX ст. Фрідріх Едуардович Фальц-Фейн в економії «Асканія-Нова» серед пасовищ почав створювати захисні ділянки. Перші його спроби (1883, 1888 роки) виявилися невдалими, оскільки відведені під заповідання землі потрапляли у смугу доріг Чумацького шляху, що на той час проходили через Асканію-Нову. У1898 році Ф. Фальц-Фейн закладає нову заповідну ділянку площею 520 десятини. Саме вона стала праядром нинішнього біосферного заповідника, столітній ювілей якого відзначався в 1998 році.
1 квітня 1919 року Декретом Ради Народних Комісарів УРСР «Асканія-Нова» була проголошена Народним заповідним парком, в лютому 1921 р. на цих землях створюється перший державний степовий заповідник «Чаплі».
У грудні 1984 р. заповідник на VIII сесії Бюро Міжнародної координаційної ради з програми ЮНЕСКО «Людина та біосфера» був включений до міжнародної мережі біосферних резерватів.
2 квітня 1994 р. визначено сучасну назву заповідної місцини - «Біосферний заповідник «Асканія-нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна».

Заповідник-зоопарк - дендропарк
Заповідник - еталонний степ, їдеш, а навколо нема за що оку зачепитися, до горизонту - рівна як стіл земля. Головна родзинка в тому, що тут був степ, і все, що виросло вище за півметра і не є перекотиполем, для цього місця – справжнє диво.
«Асканія-Нова» відрізняється від інших заповідників тим, що на його території, крім місцевих, аборигенних, степових видів дикої фауни, добре прижилися багато рідкісних тварин, які привезені не тільки з Європи та Азії, але з Африки, Австралії та Америки. Тут у великих загородах зоопарку площею в З0 кв. км тримаються в ніпіввільних умовах зебри і антилопи, бізони та буйволи, олені і дикі коні - всього понад 1000 тварин і гібридних форм. Ці «гості» асканійского степу давно вже відчувають себе в просторих вольєрах як вдома. Зебри, південноамериканські верблюди, індійські та африканські антилопи, олені, страуси. У степу пасуться лами, шотландські поні, коні Пржевальського, американські бізони, буйволи кафрські, сайгаки. Дрібних звірів багато: миші, хом'яки, є і тушканчики, хижаки - тхори, лисиці, ласки, горностаї. Ці і багато інших диких тварин дивують відвідувачів.

Сучасний дендрологічний парк складається з двох частин: старої, закладеної у 1885-1902 роках, та нової - з насадженнями 20-30-річного віку. Більшу частину території займає мальовничий ботанічний парк з численними штучними озерами і ставками, тут зростають дерева та чагарники всіх кліматичних зон землі. Колекційний фонд дендропарку становить 1647 видів, форм і сортів деревних та квітково-декоративних рослин з 56 родин. Тут культивується майже 90 видів рідкісних та зникаючих рослин, з них 68 занесено до Червоної книги України, 3 - перебувають під міжнародною охороною.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» - найбільший еколого-освітній центр на півдні України, унікальний островок природи на землі древньої Таврії!

Рижова П.
Акценти.-17.06.2009

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.