on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

10.06.2021, 14:27

Триває набір учасників на табір «КІНОБЕРЕГ» на Херсонщині

10.06.2021, 14:20

Три пляжі Арабатської Стрілки отримали сертифікат «Блакитний прапор»

10.06.2021, 14:19

Херсонський музей пропонує дітям провести пізнавальні канікули

> Новости региона > На Херсонщині нарешті взялися створювати Концепцію розвитку острова Джарилгач


На Херсонщині нарешті взялися створювати Концепцію розвитку острова Джарилгач

"Херсонські Мальдіви", як часто називають острів Джарилгач і місцеві жителі, і гості з інших регіонів і країн, в останні роки користуються все більшою привабливістю для туристів.

При цьому багато правозахисників, які займаються екологічними проблемами, уже б'ють на сполох: адже безсистемний потік людей на унікальний острів серйозно погіршує його біогеоценоз, скорочує чисельність місцевої фауни і площі флори. Крім того, туристи  залишають купи сміття, яких дуже важко позбутися.

Як розв'язати обидві проблеми - з одного боку, забезпечити належний порядок охорони природи і, з іншого боку, все ж не скорочувати потік туристів, які забезпечують надходження в бюджет? Про це  радилися в Херсонській обласній держадміністрації.

Участь в обговоренні, зокрема, взяв заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

Він повідомив, що в облдержадміністрації повинні розробити концепцію розвитку Національного природного парку "Джарилгацький".

«Протягом найближчих тижнів буде напрацьована Концепція, яка передбачатиме, з одного боку, захист природно-заповідного фонду, а з іншого - створення необхідних умов для відвідування острова туристами», - пообіцяв голова ХОДА Юрій Гусєв.

Варто зазначити, що одна з основних проблем, які мають бути вирішені, стосується права користування земельними ділянками. Як повідомили на засіданні, з 10 тисяч гектарів землі загальної площі парку в його постійне користування надано лише 805 гектарів. На решті ж земель адміністрація парку лише здійснює кoнтpoль зa дoтpимaнням пpиpoдooxopoннoгo зaкoнoдaвcтвa, але користувачем земель є державне підприємство «Скадовське досвідне лісомисливське господарство». 

«Єдиний шлях розвитку Джарилгача - передача повністю десяти тисяч гектарів до сфери управління національного природного парку «Джарилгацький». Коли будуть оформлені всі документи, цю територію можна буде розвивати. І найголовніше - буде відповідальна особа за реалізацію напрацьованої й узгодженої Концепції», - наголосив Руслан Стрілець.  

Представники туристичної галузі, які долучилися до засідання за допомогою онлайн-зв’язку, запропонували включити до Концепції положення, що допоможуть створити на території парку таку інфраструктуру, яка б сприяла розвитку туризму, але не шкодила його унікальній екосистемі. 

Як стверджують учасники наради, попередній текст Концепції розглянуть на наступному засіданні робочої групи наприкінці жовтня.

Євген Ляшенко
Джерело інформації: Газета "Вгору", 9.10.2020

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.