on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

16.09.2021, 12:02

У Херсоні до Дня міста відбудеться циркове шоу

16.09.2021, 11:41

Запорізькі археологи знайшли на Херсонщині середньовічну піч часів Київської Русі

16.09.2021, 11:20

У Херсоні з'явився кримськотатарський громадсько-культурний простір

> Темы > Литература > Литераторы в Таврии > На шляху до істини

На шляху до істини

Напередодні дня Покрови Пресвятої Богородиці та Дня художника в обласній бібліотеці ім. О. Гончара зібралися поціновувані таланту херсонського художника та поета Валерія Моругіна. Вперше після смерті Валерія Михайловича (два роки тому) відбулася презентація його полотен. На виставку прийшли також близький друг митця, поет і художник, засновник творчого об'єднання незалежних «Ключ» Юрій Топунов та дочка Валерія Євгенія Моругіна. Товариші художника читали вірші і ділилися спогадами. «Спілкування з Валерієм було пізнанням мудрості у повсякденному житті. Небагатослівний, він умів сказати потрібне слово у потрібний час. І воно, наче зерно, проростало у підготовленому грунті та сходило», - згадує знайома Валерія, кандидат технічних наук, філософ Ольга Федотова.

Народився Валерій Михайлович 1946 року у російському містечку Гаврилов-Ям Ярославської області. Закінчив художній факультет Московського технологічного інституту і невдовзі переїхав до Херсона. У нашому краї талант Моругіна помітили відразу, і доволі скоро він став головним художником Херсонського бавовняного комбінату. Товариші по роботі справедливо відзначали легкі лінії, живі ідеї та особливий почерк майстра.
У своїх картинах Моругін порушує теми Божої світобудови, безсмертя душі, безмежності свідомості, краси, гармонії, любові. Шанувальники творчості художника говорять, що відчувають у його полотнах тепло та світло, а також поштовх до пошуків істини.
На сьогоднішній день в обласному центрі налічується 200 робіт Валерія Моругіна. На презентації було представлено лише невелику їх частину. Більшість полотен перебувають у приватних колекціях в Україні, Росії, інших пострадянських країнах, а також у Німеччині, США, Угорщині.

Усі, хто завітали на презентацію, добре знайомі з творчістю Валерія Моругіна, «У картинах художника мене приваблює незвичайність. У нього немає остраху намалювати правду, відобразити те, що кожен бачить, але не може розповісти. Його творчість пробуджує світло у кожній людині», - ділиться враженнями відвідувачка виставки Марина.
У Херсоні існує «Центр Валерія Моругіна», який цього літа випустив перше видання робіт художника. Це листівки з 15 зображеннями картин Валерія Михайловича. Усі кошти, зібрані від продажу видання, йдуть на те, аби й надалі знайомити людей з талантом великого митця.

Олеся Товсточуб
«Новий день».- №43 (5037).- 18.10.2012.- стр.28

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.