on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

27.01.2022, 10:53

У Гончарівці презентували «подвійну» художню виставку

26.01.2022, 15:26

Золотой голос Херсонщины Наталья Лелеко отмечает 35-летие творческой деятельности

26.01.2022, 15:20

"Відомі незнайомці": археологічні дослідження території Херсонщини Дмитром Яворницьким

«Нам - 90!»

22.11.2007

Святкування ювілею одного з найстаріших вузів півдня України стало чи не найяскравішою та наймасштабнішою подією Херсонщини минулого тижня. Поздоровити з 90-річчям Херсонський державний університет поспішали політики, діячі культури, театру, вчені, педагоги, вчителі області, успішна молодь. І всіх їх об'єднувало одне: вони - випускники цього вузу.
— Шановні керівники і колеги, жадані гості, дорогі друзі, — відкрив урочистості ректор ХДУ, заслужений працівник освіти України, професор Юрій Бєляєв. — Ми святкуємо 90-річчя з того дня, коли наш навчальний заклад уперше відкрив двері і почав свою роботу зі студентами у місті Херсоні. Це скромна на історичному тлі України, але визначна для нашого колективу дата.

Юрій Іванович особисто озвучив історичні штрихи становлення вузу — від Юр'євського вчительського інституту, евакуйованого під час Першої світової війни з Прибалтики до набуття статуту класичного державного університету з найвищим, четвертим, рівнем акредитації.
У листопаді 1817-го в одному вагоні разом з академічним майном до Херсона приїхали 8 викладачів і 60 студентів. Сьогодні у ХДУ вчаться і працюють близько 10 тисяч студентів і викладачів з різних країн світу.
— У складі державного університету 4 інститути, 6 факультетів, центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, академічний ліцей, центр довузівської підготовки. Уперше в цьому навчальному році кількість кафедр перевищила 50, а державне замовлення на І курс — тисячу осіб. Близько 8 тисяч студентів набувають фах за 33 спеціальностями і 43 спеціалізаціями. Підготовка бакалаврів, спеціалістів, магістрів здійснюється на денній, заочній та екстернатній формах навчання. Навчальний процес та роботу кафедр забезпечують 550 науково-педагогічних працівників, з них 6 академіків, членів-кореспондентів Національної академії наук України та галузевих академій, 57 професорів, докторів наук, 234 доценти. кандидати наук, 17 з них мають почесне звання народного та заслуженого. При цьому більшість викладачів і науковців – випускники Херсонського державного університету, — наголосив Юрій Бєляєв.

З теплими привітаннями і подарунками на сцену ККЗ «Ювілейний» виходило чимало почесних гостей, втім, чи не найдорожчим для всіх викладачів і студентів став приїзд з нагоди ювілею міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка. Станіслав Миколайович свого часу теж викладав у цьому навчальному закладі. За рішенням вченої ради під час урочистостей йому було присвоєно звання почесного професора Херсонського державного університету.
— Вельмишановна громадо, дорогі мої земляки, дорогі студенти, викладачі, іноземні гості, керівники, — з теплотою у голосі звернувся міністр освіти і науки до присутніх у святковій залі, — мені непросто сьогодні говорити, бо довелося не один рік, починаючи зі старшого викладача, працювати на інженерно-технічному факультеті. Тому я хочу перш за все щиросердно привітати весь науково-педагогічний колектив, студентів, всіх випускників, всю українську педагогічну громаду, всіх херсонців, все вчительство з гарною, величною подією — 90-річчям Херсонського державного університету. Низький вам уклін від імені уряду України, від імені Голови Верховної Ради, нашого міністерства.

Зі сцени слушно прозвучали дві цифри — 16 і 36 мільйонів гривень. Перша — бюджет ХДУ у 2004 році. Друга — бюджет у цьому році. Завдяки суттєвій турботі Міністерства освіти і науки України та особисто Станіслава Ніколаєнка студенти Херсонського державного університету сьогодні вчаться і проживають у гуртожитках у значно покращених умовах, а викладачі мають високі можливості для свого професійного росту. У Херсонському державному знають ціну і знанням, і державній підтримці, а тому не баряться виправдовувати високу довіру гідною науковою та освітньою працею.

Тетяна ПІДГОРОДЕЦЬКА.
Новий День.-22.11.2007.

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.