on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Новости региона

22.09.2021, 10:12

Чи подорожчають квитки у херсонських театрах?

22.09.2021, 10:06

У Херсоні в обласній бібліотеці три дні працюватиме пункт масового щеплення проти COVID-19

22.09.2021, 10:00

Скарбничка культурної спадщини - як у Херсоні працює жіноча артмайстерня

> Темы > КУЛЬТУРОЛОГИЯ > Вопросы культурологии > Національна гордість - у нових назвах

Національна гордість - у нових назвах

У Херсоні презентували каталог відомостей «Історичні постаті та історичні події в майбутніх назвах вулиць Херсона». Довідникова брошура кандидата історичних наук Миколи Оленковського чекала на вихід у світ 6 років - написана праця була ще за часів президентства Ющенка, коли вперше постало питання замінити назви топонімів, які несуть на собі відбиток часів тоталітаризму. Частині з них мали б повернути історичні назви, частині - дати сучасні. Затим до влади прийшли ті, кому сама ідея щось перейменовувати була не до снаги. І лише сьогодні, за словами Оленковського, знову постало слушне питання декомунізації. Історик пропонує варіанти найменування топонімів, враховуючи ухвалений Закон «Про заборону комуністичної символіки», який зобов'язує місцеві органи влади перейменувати райони, міста, села, вулиці та інші об'єкти топоніміки, що мають радянські назви. Тож до виданого довідника можуть звернутися місцеві органи влади при прийнятті таких рішень. Важливо зберегти при цьому історичну національну пам'ять, причому уникаючи будь-яких ідеологічних чи політичних перекосів.

Довідник є універсальним - ним можна скористатися в будь-якому населеному пункті, де виникне потреба у зміні назв. Нажаль люди надто погано знають історію, тож часто-густо наполягають залишити для зручності звичні назви, не розуміючи, що населений пункт чи вулиця носять ім'я фактично ката, котрий знищував українців, морив голодом тощо, аргументує необхідність змінити назви автор книги. Втім, на його думку, не скрізь повернення історичних старих назв вирішить проблему, бо серед них чимало відверто імперських.

Заступник директора департаменту внутрішньої та інформаційної політики облдержадміністрації Павло Гавриш радить також звертатися до рекомендацій Українського інституту національної пам'яті, який вивчає та обґрунтовує такі питання. Гавриш запевняє, що перейменування вулиць не несе за собою зайвих клопотів та витрат жителям будинків, адже всі видані за старою адресою документи є юридично правильними, а назву вулиці на нову змінюватимуть лише за необхідності заміни самого документа про власність тощо. Важливо, щоб нинішнє перейменування вулиць не було хаотичним, а в нових назвах відображалася історія Херсона різних часів, гідно вшановувалися представники культури та мистецтва, котрі прославили наше місто.

Цілком ймовірно, припускає Оленковський, що вже невдовзі вулиці, що носять імена відомих радянських діячів, стануть Вітовською, Лютеранською, Католицькою, Нижньогоспітальною, Гімназійною, Різницькою, як це було на початку минулого століття, або ж отримають імена князів Святослава, Байди Вишневєцького, гетьмана Пилипа Орлика, кошового Гордієнка, або ж наших земляків - науковців, акторів, художників та літераторів. Історик не виключає, що в Херсоні можуть з'явитися і вулиці, названі на честь героїв АТО, Революції Гідності та героїв Небесної сотні. Головне, щоб подальша Історія не привнесла і в нові перейменування свої «історичні корективи».

Олена Антоненко
«Новий день».- №31 (5182).- 30.07.2015.- стр.16

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.