on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

23.06.2021, 12:09

До Херсона їде фотовиставка «Обличчя нових громад»

18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

> Новости региона > «Я навіть не знав, що є спеціальний акварельний папір», - Віктор Артамонов
Все новости

15.02.2021 13:52

«Я навіть не знав, що є спеціальний акварельний папір», - Віктор Артамоно

Макс Петях — інтерв'юер і блогер із Херсона, який регулярно спілкується із цікавими людьми та оприлюднює свої блоги на Кавун.City. Його чергова робота - розгорнуте інтерв'ю із художником Віктором Артамоновим.

- Ваші картини наче фото оброблені на комп'ютері. Таке відчуття, що заглянув у вікно, а там хтось стоїть.

-Я малюю портрети з фото. Спочатку це були фото моїх рідних та фото з інтернету (якісні за світлом та кольором). Потім пішли замовлення.

- Деякі митці виправляють, мовляв, треба казати "пишу" картини. Ви професійний художник? Вчилися на це?

Я не професійний художник - це моє хобі. Хоча, деякі замовлення допомагають триматися на "плаву". На художника я не вчився. Малюю я, так би мовити з дитинства. В школі - плакати для оформлення свят, тематичні плакати (Ми за мир..., ні війні). В старших класах допомагав професійним художникам оформлювати фойє та коридори школи стендами. Для мене це була добра школа. Від А до Я! В армії малював портрети для друзів. Малював простим олівцем. Щодо малював - писав... я не фахівець, але, як мені пояснили, малюють графіку (олівці, чув таке, що і акварель), а пишуть фарбами (олійними). Період з 1990 по 2012 було "затишшя", крім деяких невеликих "сплесків". 2012 року я вирішив серйозно зайнятися живописом. Надихнула на це мене моя бабуся Подобєдова (Артамонова) Олена Миколаївна, яка проживала в Херсоні - в неї всі стіни в квартирі були завішані картинами... різних технік, з різних матеріалів.

- В пріоритеті тільки портрети?

Малювання почав з того, що було під рукою: шкільна акварель, звичайний папір. Паралельно почав вивчати інформацію про малювання, в першу чергу аквареллю. Інформацію шукав в інтернеті. Я навіть не знав, що є спеціальний акварельний папір, а про якісні акварельні фарби я тільки здогадувався!
На початку творчого періоду були в мене і пташки, і квіти, і котики. Дуже подобалось малювати море (кажуть "морена", човни, Венецію). Були й пейзажі.. Роботи виставляв у віртуальних галереях (соцмережі, сайти для художників), звідти ж і отримував оцінку, критику, поради. І мені сказали: "Портрети в тебе виходять найкраще!".

- Ага, портрети чудові! Окреме місце займають роботи із зображенням дітей...

Може тому, що першою моєю моделлю була моя молодша донька Мар’яна. Або навіть не так - ТОМУ, що в мене вона є і я її дуже люблю (старшу доньку Єлизавету я також дуже люблю)!
Діти безпосередні, емоційні. Я часто, переглядаючи сторінки друзів у соцмережах, побачивши виразну фотографію, брався до роботи – малював. Такі портрети я зазвичай просто дарував. Роботу надсилав поштою. Замовники в мене були з різних країн: Росія, Білорусь, Туреччина, Італія, Іспанія.

- А Ви малюєте портрети з натури?

Ні, ніяк не наважусь! Одного разу намалював олівцем ескіз молодшої доньки. Я просто ніяк не можу уявити собі, щоб модель могла висидіти декілька годин, поки я її малюю. Хоча всі художники радять переходити на натуру.

- Точно. То раніше були натурники популярні. В офіційному переліку професій це називається демонстратором пластичних поз. Мені здається, що карикатуру або шарж іще можна витримати нерухомо. Скільки часу займає робота над картиною?

Так. Справа в тому, що я можу відобразити тільки те, що бачу, так би мовити, змалювати, скопіювати. Справжній художник, який навчався і знає побудову малюнка, анатомію і таке інше, зможе "повернути" лице, зображене на фото, і його портрет не втратить схожості.

Час затрачений на роботу залежить від розміру картини, від якості фотографії. Я всіх замовників попереджую, що фотографія повинна бути якісною! Поняття якості у всіх різне, і тому фотографії присилають які завгодно, і більшість із них не підходить для малювання портрету. Інколи я приймаю до роботи неякісне фото, про що потім сто разів жалкую - працювати важко, часу займає багато, а результат, в основному, дуже і дуже посередній!

- Виходить якщо немає замовлень, то не малюєте?

Більше половини своїх малюнків я просто дарую. Це, в основному, портрети знайомих та друзів. Буває, коли побачу (в соцмережах) добре освітлену фотографію, то малюю картину, потім показую її зображення власнику, якщо подобається, то відправляю її поштою (Україна, Білорусь, Туреччина). Якщо є добра фотографія, то в мене виникає бажання намалювати з неї портрет - для мене це задоволення! Навіть якщо я не отримаю оплати за неї, то ця робота працює на мене як реклама, бо я викладаю її в свою галерею.

- Ходите на виставки? Свої роботи не презентували?

Я більше користуюсь "віртуальними" виставками - на сторінках соцмереж, на сайтах.
Деякий час я представляв свої роботи у вітрині магазину (сувеніри, канцелярія). Магазин у самому центрі, що дуже зручно. Виставляв свої роботи на свята, організовані в районному центрі. Одна моя робота зайняла друге місце в конкурсі портрета в м. Київ.

- Когось зі знаменитостей зображували?

Тільки одна робота у мене є - із Богданом Ступкою. Можливо, у майбутньому із зображених мною дітей також буде багато знаменитостей. Є серед них талановиті.

- Скільки всього маєте картин?

Біля трьохсот. Близько 80% з них на руках у замовників чи подаровані. Щоб не "втратити" їхній образ, спочатку забирав копію картини в каталог. Але потім збився і закинув цю справу.

- Ну, багаж нічогенький! Не хотіли би проілюструвати книгу?

Ілюстрації мені подобаються - з дитинства в голові стоять їхні яскраві образи, і я трохи заздрю художникам-ілюстраторам. Колись хотів проілюструвати «Казку про царя Салтана» Пушкіна, робив чорнові наброски, ескізи, але зрозумів, що для мене це непід’ємна робота. Оскільки я лише змальовую, то першочергово мені потрібно було б сфотографувати моделей у сценах з казки, а потім малювати, одягаючи їх в казковий одяг, роблячи казковий фон.)

- Хто для Вас є прикладом із художників-портретистів?

Я не навчався в художніх навчальних закладах, не вивчав і художників...

- Незвичайні пропозиції були? Наприклад НЮ не замовляли?

НЮ ніколи не малював, хоча розумію, що людське тіло (розумної комплектації, звісно) ідеальне для відображення. Тут і анатомія, співвідношення, світло і тінь.

- Чорно-білі картини створюєте?

Чорно-білі створював у період служби в армії (бо олівець був завжди під рукою). Та й зараз не бачу в цьому проблеми... подумував малювати вуглем, але ще не придбав матеріали.

- Автопортрет маєте?

Автопортрет маю, але з донькою. Є ще і другий, але це фотошоп - зробили друзі, він мені дуже подобається!

- Можливо, колись замовлю у Вас свій портрет. Але відразу сховаю і буду вночі дивитися на нього, бо не хочу своїм фейсом псувати інтер'єр у кімнаті та загострювати власний егоїзм. Гарних нових картин, натхнення, більше шанувальників творчості!

Дякую. Всього найкращого!

Спілкувався Максим Петях (МП)

 

Джерело

 

 

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.