on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині


Німцям темрява - не перешкода

У Херсоні відбувся Фестиваль німецької культури. У південному регіоні він пройшов вперше і
мав статус відбірного туру до всеукраїнського конкурсу

Вечір сучасної літератури Німеччини в актовій залі технічного університету став своєрідним стартом Фестивалю німецької культури. Другий день було відведено під демонстрацію у навчальних закладах міста художнього фільму про падіння Берлінської стіни. У третій, найважливіший день Фестивалю, звичайно ж, - Гала-концерт.
У суботу, 19 квітня, від школи національних меншин № 16 рушила вулицею Суворова до драмтеатру колонна етнічних німців, одягнених у святкове національне вбрання (на фото). 20 художніх колективів з Херсонської, Миколаївської, Одеської, Запорізької областей та Автономної Республіки Крим -загалом, понад 200 осіб - до виступу на сцені обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша готувалися з такою старанністю, що навіть вимкнення електрики на півтори години не стало на заваді. Співали а-капела та під музичний супровід традиційних німецьких інструментів: губної гармошки та флейти.

Справжньою родзинкою дійства став виступ шестирічної херсонки, переможниці багатьох конкурсів і фестивалів Насті Лебедєвої. Образ янгола та виконання пісні «Аве Марія» двома мовами - українською і німецькою - зворушили публіку. До того ж, Насті пощастило відкривати фестиваль, коли ще було світло і працювала підсилююча апаратура. Решта виступів першого відділення концерту проходили у суцільній темряві.
Технічні негаразди дещо і зіпсували настрій, втім учасники не впали у розпач. Підбадьорювали їх і численні глядачі, котрі, не зважаючи на таку прикрість, залишалися в залі. Щоправда, під час антракту, так і не дочекавшись світла, частина публіки пішла. Організатори фестивалю теж вже були налаштовані звернути дійство і скасувати другу частину концерту. Аж тут сталося диво! Електрика з перервами, але все ж таки з'явилася - на сцену вийшли танцювальні колективи з Миколаєва та Криму. Бюджет Фестивалю німецької культури склав 50тисячєвро, - про це повідомила директор Херсонського міського центру німецької культури Лідія Лазебна-Циммер.  За словами Лідії Вікторівни, Всеукраїнський фестиваль німецької культури, започаткований 5 років тому, набув величезної популярності: з кожним роком все більше і більше бажаючих взяти у ньому участь. Ретельно відбирати кандидатів і виявляти нові таланти зручніше в регіонах, - подумали німці з притаманною їм педантичністю і вирішили з цього року проводити регіональні тури. «12 квітня відбувся відбірний етап у Харкові, тепер естафету прийняв Херсон, а після нашого міста підхопить її Львів. Республіканський фестиваль проведуть у вересні в Ялті», - розповіла директор Центру.

Та чи стануть традиційними регіональні фестивалі німецької культури, сказати важко. Як зазначила Лідія Лазебна-Циммер, все залежатиме від фінансування: «Гроші виділяє німецький благодійний фонд «Товариство розвитку». Раніше він фінансував кожне свято, яке ми влаштовували, зараз - лише один захід на рік. Але, незважаючи на це, культура наша, як ті зернятка, росте-росте і процвітає».
За даними останнього перепису населення, на Херсонщині мешкало 1400 етнічних німців. Херсонський міський центр німецької культури об'єднує 165 сімей.

Галина Філіпова
Херсон маркет.-2008.04. 30

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.