on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новости региона

23.02.2022, 16:07

Гончарівка запрошує на майстер-клас із пластилінової анімації

23.02.2022, 15:54

У Xepcoнi пpoxoдить oблacний чeмпioнaт з кaйт-флaїнґу

23.02.2022, 15:47

Дванадцять років з дня створення парку "Олешківські піски" на Херсонщині

Німецька по-новому

Можливість навчатися німецькій мові за новою програмою та ще й під опікою громадянки Німеччини отримали можливість учні Херсонської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів № 16 з вивченням мов національних меншин. Вона єдина в Україні має такий статус.

У Херсонській школі-восьмирічці № 16 іноземні мови вивчають з першого класу. Англійська - обов'язкова, дві інші - за вибором: польська, грецька або німецька. Останню опановують 74 учні - це не тільки етнічні німці, а й діти інших національностей.

Суттєву допомогу як школі, так і самим учням надає місцевий Центр німецької культури. Саме за його сприяння та згідно з проектом «Німецька спільнота» Гете-Інституту в Києві, до школи нацменшин прибула волонтер - молодий дипломований спеціаліст зі славістики Юліане Освальд. Упродовж 9 місяців вона допомагатиме школярам вдосконалювати навички мовлення, поглиблювати знання з країнознавства.

За словами директора Центру німецької культури Лідії Лазебної-Циммер, Юліане вже стала до роботи. Мовного бар'єру для неї не існує, бо вона добре володіє російською та українською. Мовою Кобзаря Юліане Освальд навіть захищала свою дипломну роботу. Крім уроків з німецької, вона веде позаурочні заняття з ручної праці для учнів молодшої школи і театральний гурток для учнів 5-8 класів. Декорації, персонажі для лялькових вистав за мотивами німецьких казок і оповідань Юліане виготовляє разом із дітьми.

Учням школи до вподоби таке спілкування та навчання, - каже Лідія Лазебна-Циммер: «Наше першочергове завдання - щоб дитина зрозуміла лексику та розмовну німецьку, а потім їй легше буде опановувати граматику. Зараз ми розробляємо спеціальну програму і плануємо запроваджувати її з першого класу. Програма цікава тим, що вона звучить у піснях, маленьких віршах, а це якраз прийнятно для дітей молодшого шкільного віку».

Директор Херсонського Центру німецької культури повідомила також, що школа останнім часом побагатшала на 6 комп'ютерів, у ній відкрився сучасний комп'ютерний клас з новими меблями та дошкою. Усе це подарували навчальному закладу доброчинні організації Німеччини та Гете-Інститут. «Вони готові допомагати як етнічним німцям, так і дітям, які вивчають німецьку мову. Нещодавно делегація з представників Гете-Інституту і Посольства Німеччини в Україні відвідала Херсон. Гості пообіцяли і наступного року підтримати школу нацменшин - подарувати їй мультимедійну систему», - зазначила Лідія Лазебна-Циммер.

Галина Філіпова
Херсон маркет.-09.10.2008

 

 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.