on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Новини регіону

22.06.2024, 12:34

Конкурс на здобуття щорічної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
22.06.2024, 12:21

Конкурс на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Максима Рильського

  Державний комітет телебачення і радіомовлення України проводить ...
17.06.2024, 12:25

У Львові проходить виставка “Вас вітає Музей сучасного мистецтва, Херсон 2002-2022”

  До 15 липня у Львівському муніципальному мистецькому центрі триватиме ...

 

Обранці творчого шляху

23.11.2006

В цьому році майстри Херсонської організації Спілки художників України урочисто святкують 35-річчя з моменту заснування свого об'єднання. 22 листопада у художньому музеї ім. Шовкуненка відкрилася ретроспективна виставка їх кращих робіт.

До когорти професійних херсонських митців входять художники різних творчих генерацій. Поруч з прихильниками традиційних художніх уподобань незалежністю та своєрідністю художньої думки вирізняються молоді. їх об'єднує пошук особистого творчого почерка у різноманітному за художніми орієнтаціями мистецтві півдня. Історично так склалося, що Херсонщина є землею переселенців, тому більшість херсонських митців сформувалася під впливом інших мистецьких регіональних шкіл і походить з різних куточків СНД та з-за кордону. Тож кожний з них зробив у мистецтво Херсонщини свій неповторний внесок.
Прекрасну колекцію творів херсонських митців має у своєму зібранні Херсонський художній музей Ім. О. О. Шовкуненка, який сьогодні презентує шанувальникам мистецтва виставку кращих їх робіт.

Серед майстрів, що віддали перевагу олійному живопису, великим професійним досвідом відзначаються Федір Загороднюк, Анатолій Биков, Віктор Трапенок, Єгор Толкунов, Дмитро Катинін тощо. Символізм образів, тяжіння до експреси властиві таким художникам, як Ксенія Стеценко, Ігор Платонов, Ольга Бондаренко.
Значний вплив на розвиток мистецтва Херсонщини мали майстри-живописці, що були причетні до утворення Херсонської Спілки художників та стали першими представниками цього творчого об'єднання: Іван Ботько, Анатолій Платонов, Костянтин Московченко, Лазар Штирмер, Валерій Машницький. Сьогодні, дивлячись в музеї на їх чудові твори, ми шануємо їх пам'ять.

Особливу сторінку розвитку херсонської графіки складають твори заслуженого художника України Фелікса Кідера, Владлена Ваганова, Івана Христича, які пішли з життя, залишивши після себе цінну творчу спадщину. Рідкісний дар Віктора Балаша, чий творчий шлях розпочався у Москві, багато років присвячений Херсонському музично-драматичному театру ім. Куліша.

Окреслюючи характерні особливості херсонської художньої генерації, можна з упевненістю вважати, що вона має необмежений діапазон розвитку. Продовжуючи кращі традиції українського і світового мистецтва, художники Херсонщини використовують оригінальні авторські техніки та технології. Виставка презентує найкраще, що створено херсонськими майстрами за 35 творчих років.

ВЛАДИСЛАВА ДЯЧЕНКО
Газета "Взгляд".-2006.-23 ноября

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.