on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Новости региона

15.10.2021, 09:06

У бібліотеці розпочав свою роботу інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість»

13.10.2021, 11:17

Як Херсон відзначатиме День захисників і захисниць України

13.10.2021, 11:14

У Новій Каховці відбувся «День музики», присвячений 45-річчю музичного відділення дитячої школи мистецтв

Образи, душею творені

У виставковій залі обласного відділення Національної Спілки художників України херсонці і гості обласного центру знайомляться з новими роботами відомого майстра пензля Володимира Гончаренка. Близько трьох десятків робіт об'єднані під дещо претензійною назвою - «Образи нерукотворні».
Десь на початку нинішнього століття, уроки чи не найглибших творчих пошуків і найбільшого творчого злету Володимира Гончаренка, критики звернули увагу на те, що улюбленою технікою художника є акварель. Цікавлюся - чому?

«Розумієш, - сказав тоді Володя, - акварель - це почуття, експресія, одне дихання... Акварель найближча до поезії, до граничної відвертості, до множинності думок і почуттів».
Із роками художник не перейшов на «прозу», а продовжує творити в улюбленій - поетичній і сповідальній - манері, вбачаючи своє головне завдання не в тому, аби вразити глядача «Істинами непрописними», а саме насамперед настроєвістю. І тут він стоїть ближче до Максиміліана Волошина, ніж до Михайла Врубеля. І здається мені, що творча манера Гончаренка десь посередині між стилями і тематикою названих вище майстрів.
Цього разу на суд глядачів херсонський художник виставив роботи у техніці монотипії. Один із критиків з приводу цієї техніки зауважив: «Лик Христа на плащаниці - теж свого роду монотипія!» Так вважає і Володимир Гончаренко, назвавши вернісаж теж... акварельно: «Образи нерукотворні».

- Я свідомо не підписував назви робіт, а проставляв лише номери, - говорить художник.
- Чому ж?
- Хай люди дивляться на них і домислюють до того, що зображено.
- На цей раз в експозиції - монотипія.
- Дозволь нагадати, що монотипія - це техніка, коли художник спочатку малює картину на склі, а потім робить відбиток на гладенькій поверхні. Тут найцікавіше ось що. Я заздалегідь не знаю, що відіб'ється на крейдяному папері. А потім настає не менш цікавий етап творчості: побачити, що головне на відбитку, і придумати до зображуваного назву. Я назвав би це маленькою грою в образи для дорослих.

Чого я цю виставку зробив до Пасхи, два місяці доробляючи те, чого, на мій погляд, не вистачало для цілісної композиції, у якій є, до речі, роботи, виконані і десятиріччя тому? Хотілося, щоб виставлені роботи об'єднувалися однією тематикою - біблійною: «Голгофа», сюжети, настрій... Малюючи картини, слухав передачі релігійної тематики. Випадково знайшов у себе в майстерні старий церковний календар на крейдяному папері. Осяйнула думка: «Так цей же папір - саме для монотипії!». Тому цю виставку можна було б назвати й інакше: «Листки церковного календаря». Це не ілюстрації чи доповнення до Біблії. Я ставив перед собою інше завдання: передати насамперед дух Святого письма через асоціації від того, що чув, що бачив. А взагалі я вважаю: усі художні твори - це таки образи нерукотворні.

Василь Піддубняк
«Наддніпрянська правда».- №45.- 14.06.2013.- стр.6

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.