on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.12.2021, 10:59

У «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки

03.12.2021, 10:52

Херсонців запрошують до участі у конкурсі «Час творити дива»

03.12.2021, 10:44

Херсонські шеф-кухарі потрапили до рейтингу кращих кулінарів України

> Темы > Визуальное искусство > Художественное искусство Таврии > «Щоденник художника» як одкровення

 

«Щоденник художника» як одкровення

Художник і водночас педагог. Першу експозицію своїх робіт херсонець Віталій Ракович презентував багато років тому, тільки-но став членом Національної спілки художників України. З того часу були й інші експозиції. Роботи митця є в Херсонському художньому музеї ім. О. О. Шовкуненка і в приватних колекціях за кордоном. Великий же вернісаж, майже на сім десятків картин, у житті автора вперше. Виставка «Щоденник художника» відкрилася в досить незвичному, як для такого заходу, місці — у будівлі Херсонської облдержадміністрації. З іншого боку, тут багато простору, на таких стінах читатиметься будь-яка експозиція. Виставку презентовано в рамках проекту «Мистецтво на зламі тисячоліть», куратором якого виступив Херсонський художній музей ім. О. О. Шовкуненка. До вернісажу увійшли роботи Віталія Раковича, створені останніми роками.

Пейзаж, натюрморт, портрет... Відмінне відчуття кольорів і світла. Ніби й не пензлем і фарбами це створено, а зафіксовано фотокамерою. На одній із картин — херсонський телеоператор Іван Омельчук, робота зветься «Холостяк». Прототип присутній на виставці і жартує: його статус в особистому житті вже декілька разів змінювався, а от схожість портрета залишається незмінною.

У цьому і є філософія Віталія Раковича — зобразити на полотні правду, людей і життя, якими вони є. І водночас залишити якусь недомовленість.

— Мені цікаво, щоб була драматургія в роботі і якась незакінчена дія, загадка, щоб глядач міг зчитувати по-своєму, додумати щось. Щоб шукав асоціативний ряд з тим, що відбувалося в його житті. Десь набираюся певних вражень. Скажімо, поїхав на море. В нотатник накидав собі. Потім зробив декілька етюдів, фото, і я можу з цим працювати. Так відокремлюю головне від другорядного, щоб створити цілісність, — розповів автор.

Зараз Віталій Ракович викладає в Херсонському державному університеті, випускником якого є. Він завідувач кафедри образотворчого мистецтва, кандидат педагогічних наук. А міг би мати свій ресторан... Бо колись фахово опанував технологію приготування їжі. На професійну ж мистецьку стежку Віталія спрямував батько — відомий на Херсонщині журналіст Володимир Ракович, на жаль, нині вже покійний. У синові, який малював з дитинства, не розгледіти Божий дар він не міг. Під час відкриття виставки художник із сумом говорить: сьогоднішня подія батька б дуже тішила...

Виставка «Щоденник художника» триватиме три місяці. Звісно, облдержадміністрація — не галерея, і великі екскурсійні групи туди не пропустять. Втім, для перегляду вона доступна, варто лише попередити охорону держустанови, що йдете на експозицію.

Марина Савченко

Джерело інформації: «Новий день».- №24 (5485).- 16.06.2021.- стр.20

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.