on-line с 20.02.06

Арт-блог

02.12.2021, 10:49

І перший сніг, і плавний супокій. Цвіте різдвяник — в домі тихе свято. Так мало нам потрібно й так багато – всього в нас є на вуличці вузькій.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новости региона

03.12.2021, 10:59

У «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки

03.12.2021, 10:52

Херсонців запрошують до участі у конкурсі «Час творити дива»

03.12.2021, 10:44

Херсонські шеф-кухарі потрапили до рейтингу кращих кулінарів України

> Организации > Литература > Библиотеки Херсона > Одна з найстаріших бібліотек України знаходиться в Херсоні

Одна з найстаріших бібліотек України знаходиться в Херсоні

17.08.2007

У червні Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара відсвяткувала своє 135-річчя. За цей час заклад встиг стати не тільки найголовнішим та найпотужнішим інформаційним осередком регіону, а ще й впевнено продовжує крокувати шляхом технічного переоснащення та прогресу. Сьогодні бібліотечні фонди та центри вражають своїм багатством. Пощастило бібліотеці і з місцем розташування –на мальовничому березі Дніпра. Проте, на жаль, досить занедбана прилегла територія не додає престижу ні закладу, ні місту. Про це та багато іншого наша розмова з директором бібліотеки Надією Коротун

- Надіє Іванівно, розкажіть, що собою сьогодні уявляє Херсонська обласна універсальна бібліотека імені Олеся Гончара?

- Херсонська обласна бібліотека одна з найстаріших в Україні. Нам в червні виповнилось 135 років. Ми дуже вдячні всій громаді області за те, що пам’ятають нашу книгозбірню. Але урочисто ми цю дату відзначатимемо напередодні Всеукраїнського дня бібліотек – 25–26 вересня.

Найголовніше, що останнім часом змінилося в роботі бібліотеки, – це постійне впровадження новітніх технологій. Ми стали головним інформаційним центром регіону і дуже вдячні всім, хто підтримав цю ідею. У нас є регіональний інформаційний портал, де зібрана вичерпна інформація про область. Ми стали регіональним інформаційним центром з питань культури, туризму і мистецтва. На сьогодні це єдиний в Україні подібний ресурс, який, до речі, отримав схвальні відгуки міністерства культури і туризму. Ми також маємо багато інформаційних центрів, обладнаних для всіх користувачів: і з проблемами зору, і з проблемами руху. Маємо і інформцентр з питань Євроінтеграції. Через це бібліотека крокує кожного дня вперед для того, щоб в жодному разі не відстати від технічного розвитку.

Невдовзі, 20 серпня, ми збираємо на семінар з питань організації публічного Інтернету гостей зі всієї України.

Приємно, що отримала грант і одна районна бібліотека – Каховська. Через це все більше поповнюється інформаційний простір. На сьогодні ми маємо вже 5 інтернет-центрів, створених за допомогою посольства США в Україні.

Загалом, ще ніколи бібліотека так тісно не співпрацювала з посольствами, які знаходяться в столиці. Це, напевне, запорука того, що книгозбірню знають, їй довіряють і намагаються допомогти. Нещодавно бібліотеку відвідали посли Норвегії, Словакії, Фінляндії, Канади, Америки, Великобританії.

- Відомо, що бібліотека є комунальною власністю обласної громади. Як у вас складаються стосунки з обласною радою?

- Ніяких суперечок у нашій спільній діяльності ніколи не виникало. Є заходи, в котрих голова обласної ради Володимир Демьохін постійно бере активну участь, за що я особисто йому дуже вдячна. До речі, він перший з керівників обласного масштабу, хто відгукнувся на потреби бібліотеки у технічному переоснащенні. Зараз ми отримали в подарунок до 135-річчя закладу лазерний телевізор та мультимедійну систему. Співпраця з обласною радою налагоджена. Наші працівники допомогли відкрити обласний сайт, і ми надали дуже багато інформації, щоб він поповнювався. Я вважаю, що кожен просто повинен якісно виконувати роботу в межах своєї компетенції. А якщо виникають якісь питання, в яких потрібна допомога обласної ради, то ми їх вирішуємо успішно.

- Бібліотека розташована в дуже мальовничому куточку – на березі Дніпра. Але чи не вважаєте ви, що той незадовільний стан, в якому зараз перебуває прилегла територія, якимось чином впливає на імідж закладу та його роботу?

- Я вважаю, що стан території, яка оточує бібліотеку, не просто незадовільний, а ганебний. Зараз багато питань виникає з узаконенням земельної ділянки, на території якої знаходиться бібліотека. Спочатку мерія виділила 1,7 гектара під забудівлю, гаражі тощо. Це питання вирішують уже другий рік поспіль, для того, щоб бібліотеці виділити 0,7 гектара землі. Тобто навіть плити, якими користувач крокує до установи, вже нам не належать. Хоча ми їх будували і відновлювали за рахунок обласного бюджету.

Інше питання, що чомусь не зацікавлена ні мерія, ні громада міста у тому, аби належним чином впорядкувати одну з наймальовничіших візитівок Херсона – набережну біля бібліотеки. Тут відбувається багато громадських заходів, які, окрім сміття та бруду, нічого іншого бібліотеці не залишають. Зараз ми ремонтуємо фасад бібліотеки, щоб він відповідав високому статусу будівлі. Тобто все, що в наших силах, ми робимо. Але треба доводити до гарного вигляду і все інше. Бо все-таки це місце гідне для організації відпочинку громади міста та області. На мою думку, такий гарний куточок, як набережна Дніпра, повинен мати і альтанки, і багато чого іншого.

Питання культурного дозвілля стояло і продовжує гостро стояти. Адже люди не набираються розуму біля пивного кіоску. Треба подбати, перш за все, про культурний відпочинок. Той стан, у якому зараз набережна, – ганьба для міста. Адже сюди, зокрема, до бібліотеки, приїздять безліч гостей та поважних делегацій. Тому й місце це повинно стати однією з візитівок обласного центру.

- Дякую за розмову.

Ксенія СІЛІНА
Гривна-СВ , 2007-08-17 (стр. 03)

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.