on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Новости региона

23.06.2021, 12:09

До Херсона їде фотовиставка «Обличчя нових громад»

18.06.2021, 11:55

У Херсоні відбудеться концерт нового музичного проекту Святослава Вакарчука «Оранжерея»

15.06.2021, 15:39

У липні херсонці зможуть відвідати фестиваль театрів "Молоко"

> Темы > Литература > Литераторы о Таврии > Олесь Гончар о Херсоне и херсонцах

Олесь Гончар про Херсон і херсонців

Життєвий і творчий шлях письменника Олеся Гончара був тісно пов’язаний з Херсонщиною, обласним центром, багатьма селами й містами та їх мешканцями

Він неодноразово бував тут. Херсонщина обирала його багато років своїм депутатом до Верховної Ради СРСР і понад чверть століття він сумлінно виконував обов’язки народного депутата.

На матеріалах нашого краю, міста та про його трудівників Олесь Гончар створив не одне оповідання, новелу, романи й повісті. Прототипами його героїв ставали наші земляки.

Тепло вітав письменник наше місто й херсонців з окремими ювілеями, як от: «Вітаю красу Херсона, вітаю його чудових людей. Бажаю вам, друзі, радісної творчої праці і щастя в житті. Вічного квітування цьому сонячному місту нашої прекрасної Україні. Олесь Гончар».

Для телебачення Херсона письменник 12 лютого 1978 року у зв’язку з відзначенням 200-річчя міста надіслав з великою любов’ю такі слова: «Двісті років виповнюється нашому славному Херсону, а він мов юнак, повен снаги і сили, красується на своїх сонячних висотах. Місто-трудар, місто звитяжець, місто повите легендами, що сходяться до нього з просторів усього таврійського хліборобського краю. Будує кораблі, і вони несуть по всьому світу славу нашої Радянської Батьківщини, тче барвисті тканини, і вони, мов райдуга, єднають народ наш зі всіма братніми народами Країни Рад.

Вітаєм сьогодні і старшу, і юну робітничу гвардію Херсона, і тих, хто поруч з нею вирощує золотий повнозерний колос для Батьківщини. Від душі вітаємо і тих, хто плекає духовні плоди для народу, натхненно збагачує українську радянську культуру. Юний вогнистий танок, і пісня, що лунає з Херсона, і натхненне слово поета, і театральна вистава – їх чути і видно далеко. Хай ще рясніше квітує і величними звершеннями трударя, мистецькими художніми талантами щедра херсонська земля. Хай почуттям високої гордості зігріється серце матері, чиї сини мужньо захищають цю землю від фашизму, хай з патріотичною гордістю озирнеться в день свята на пройдений шлях сивочолий солдат ветеран, що себе не щадив в боротьбі за щастя народів. У дні славного ювілею міста бажаю Херсону й херсонцям добра та щастя від усієї душі! Ваш Олесь Гончар».

Письменник не раз бував у Херсонському педінституті. Про хвилюючу зустріч зі студентами, викладачами, працівниками вузу 23 травня 1966 року свідчить такий лаконічний запис у щоденнику: «Зустріч у Херсонському педінституті. Вінець всієї поїздки. Студенти виступають, робітник порту, понад програму – землячка з Орлика. Мудрі слова».

Павло ПАРАСКЕВИЧ, кандидат філологічних наук
Гривна-СВ ,2008-09-19 (стр. 13)
 

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.