on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Новини регіону

02.10.2023, 12:22

Херсонські музейники взяли участь у фестивалі «NEOсвітній Арсенал. Різні разом»

  У дні війни нам як ніколи потрібна підтримка і позитивні ...
02.10.2023, 12:18

"Усі роботи передадуть військовим". За місяць у рамках акції "Лист захиснику Херсона" зібрали понад 150 дитячих малюнків

  У херсонській центральній міській бібліотеці імені Лесі ...
02.10.2023, 12:11

На війні загинув боєць з Херсонщини Олександр Юров

  У боях за Україну загинув житель Херсонської області Олександр ...
> Теми > Література > Літератори про Таврію > Олесь Гончар про Херсон і херсонців

Олесь Гончар про Херсон і херсонців

Життєвий і творчий шлях письменника Олеся Гончара був тісно пов’язаний з Херсонщиною, обласним центром, багатьма селами й містами та їх мешканцями

Він неодноразово бував тут. Херсонщина обирала його багато років своїм депутатом до Верховної Ради СРСР і понад чверть століття він сумлінно виконував обов’язки народного депутата.

На матеріалах нашого краю, міста та про його трудівників Олесь Гончар створив не одне оповідання, новелу, романи й повісті. Прототипами його героїв ставали наші земляки.

Тепло вітав письменник наше місто й херсонців з окремими ювілеями, як от: «Вітаю красу Херсона, вітаю його чудових людей. Бажаю вам, друзі, радісної творчої праці і щастя в житті. Вічного квітування цьому сонячному місту нашої прекрасної Україні. Олесь Гончар».

Для телебачення Херсона письменник 12 лютого 1978 року у зв’язку з відзначенням 200-річчя міста надіслав з великою любов’ю такі слова: «Двісті років виповнюється нашому славному Херсону, а він мов юнак, повен снаги і сили, красується на своїх сонячних висотах. Місто-трудар, місто звитяжець, місто повите легендами, що сходяться до нього з просторів усього таврійського хліборобського краю. Будує кораблі, і вони несуть по всьому світу славу нашої Радянської Батьківщини, тче барвисті тканини, і вони, мов райдуга, єднають народ наш зі всіма братніми народами Країни Рад.

Вітаєм сьогодні і старшу, і юну робітничу гвардію Херсона, і тих, хто поруч з нею вирощує золотий повнозерний колос для Батьківщини. Від душі вітаємо і тих, хто плекає духовні плоди для народу, натхненно збагачує українську радянську культуру. Юний вогнистий танок, і пісня, що лунає з Херсона, і натхненне слово поета, і театральна вистава – їх чути і видно далеко. Хай ще рясніше квітує і величними звершеннями трударя, мистецькими художніми талантами щедра херсонська земля. Хай почуттям високої гордості зігріється серце матері, чиї сини мужньо захищають цю землю від фашизму, хай з патріотичною гордістю озирнеться в день свята на пройдений шлях сивочолий солдат ветеран, що себе не щадив в боротьбі за щастя народів. У дні славного ювілею міста бажаю Херсону й херсонцям добра та щастя від усієї душі! Ваш Олесь Гончар».

Письменник не раз бував у Херсонському педінституті. Про хвилюючу зустріч зі студентами, викладачами, працівниками вузу 23 травня 1966 року свідчить такий лаконічний запис у щоденнику: «Зустріч у Херсонському педінституті. Вінець всієї поїздки. Студенти виступають, робітник порту, понад програму – землячка з Орлика. Мудрі слова».

Павло ПАРАСКЕВИЧ, кандидат філологічних наук
Гривна-СВ, 2008-09-19 (стр. 13)
 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.