Понад 80 тисяч гектарів Нижньодніпровського Нацпарку можуть зникнути назавжди — Міндовкілля
07.06.2023 11:05
Підрив дамби Каховської ГЕС може мати катастрофічні наслідки для довкілля. Нижньодніпровський Нацпарк може зникнути назавжди. Про це у Facebook повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
За даними міністерства, Нижньодніпровський Нацпарк налічує понад 80 тис. га природоохоронних земель з рідкісними видами біорізноманіття.
"До річки Дніпро потрапило щонайменше 150 тонн мастила із ризиком подальшого витоку ще понад 300 тонн. Нараховано збитки водним ресурсам орієнтовно 2 млрд гривень. І це без врахування збитків природно-заповідному фонду, ґрунтам, біорізноманіттю, лісовим та іншим природним ресурсам", — йдеться у повідомленні.
Таким чином, російські війська знищили можливість подачі води в Крим, вода просто не потрапить туди по Північно-Кримському каналу.
У міністерстві вважають, що російські війська підірвали дамбу для створення екологічної катастрофи та ускладнення деокупації українських територій.
Що відомо про підрив Каховської ГЕС
Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.
Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.
За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.
Україна ініціює засідання Радбезу ООН через підрив росіянами Каховської ГЕС.