on-line с 20.02.06

Арт-блог

22.12.2021, 11:41

Але згадати потім ріки ці і монохром засніженої крони, цю лінію рядка і оборони, цю риму, як троянду у руці.

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Новости региона

14.01.2022, 14:07

Фолькгурт “Свічадо” засіває Херсон

14.01.2022, 14:03

Херсонців запрошують робити креативні селфі в музеях

14.01.2022, 13:57

Ансамбль ГУ Національної поліції в Херсонській області Police Prime вітає херсонців з новорічними святами

> Новости региона > У «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки
Все новости

03.12.2021 10:59

У «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки 

У Херсоні не дуже багато постійно діючих артлокацій, втім площі будівлі Гончарівки дозволяють проводити тут артфестивалі, концерти, вернісажі та ярмарки, – місця вистачає усім! Днями у «Гончарівській вітальні» відбулося відкриття художньої виставки «AUSLÄNDER» (у перекладі з німецької «іноземець»). Куратори – митці Олександр Танасюк та Юлія Балуда. В експозицію увійшли роботи, виконані у різних техніках: живопис, графіка, витинанка, фото, відео-арт, інсталяція, колаж, скульптура. Учасниками виставки стали як відомі херсонські автори, так і початківці: Маргарита Болгар, Юлія Пляс (Волязловська), Андрій Бейко, Михайло Кльокта, Олександр Печерський, Олександр Кудикінський-Семенченко, Світлана Михайлова, Олексій Литовкін, Дарина Беляєва, Ганна Безсонова.

Куратори виставки змогли вдало обіграти особливості приміщення вітальні, в якій 2 з 4 стін – це великі суцільні вікна від підлоги до стелі. Юлія Балуда експонувала на склі роботи, намальовані на прозорій поліетиленовій плівці, а Олександр розмістив флюорографічні знімки легень та витинанку. Коли денне світло проходить крізь роботи, воно ніби стає їх співавтором.  

За словами організаторів, ця виставка – спроба дослідити такі поняття, як «прибулець», «іноземець», «чужинець», «біженець». Кожна людина в житті хоча б декілька разів відчувала себе іноземцем у своєму оточенні, у родині або в країні. Художник та психолог Олександр Танасюк розповів, що за 30 років від дня створення нашої держави відбулося дуже багато як позитивних звершень, так і негативних подій, які роз’єднували суспільство на кілька таборів. І дуже часто люди відчувають, що їх не розуміють, не підтримують, не приймають. Психологічно це дуже важко переносити.

Особливу увагу було присвячено темі землі в різних сенсах цього слова. Земля як територія, як родючі ґрунти, як згадка про рідний край. Працюючи над виставкою, митці також надихались повістю Олеся Гончара «Земля гуде». 

Оскільки мистецький захід відбувався саме в нашій бібліотеці, художник Андрій Бейко створив артоб’єкт «Серце Гончара»: на колоні під портретом українського письменника висіло серце з прозорого пластику, пофарбованого вітражною фарбою.  

Юлія Пляс представила роботу, яку вона створила разом з племінником, – учнем початкової школи. Це величезна мапа – «Карта життя», як її назвала художниця у своїй експлікації. Юлія каже, що діти – теж «іноземці», не менш розумні, ніж дорослі, але їм бракує досвіду, тому вони і потребують «карти життя», яку доводиться весь час оновлювати, оскільки життя постійно змінюється.

Виставка «AUSLÄNDER» триватиме до кінця грудня. Хочемо нагадати, що стіни Гончарівки чекають і на ваші роботи, адже книгозбірня радо співпрацює з творчими людьми.

Джерело

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.