on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Новини регіону

29.03.2023, 20:56

Сафарі та ресторани: окупанти "націлилися" хазяйнувати у заповідному острові Джарилгач на Херсонщині

  На захоплений національний природний парк «Джарилгацький» ...
29.03.2023, 20:52

У Херсоні обкладуть мішками пам’ятники Тарасу Шевченку і Джону Говарду

  Голова ОВА Олександр Прокудін видав розпорядження обкласти ...
29.03.2023, 20:50

Понад 5000 гектарів парку "Нижньодніпровський" знищені внаслідок обстрілів армії РФ

  Херсонщина. Вид на Національний природній парк "Нижньодніпровський" ...
> Персоналії > КУЛЬТУРОЛОГІЯ > Орлова Зоря Соломонівна

Орлова Зоря Соломонівна

24 грудня всі працівники архівних установ України відзначають своє професійне свято. А напередодні цієї дати, 15 грудня, 81 рік виповнився одному з найбільш відомих архівістів нашої області - Зорі Орлової.

Вибери собі роботу до душі, і тобі не доведеться працювати жодного дня у твоєму житті. Так говорив в I тисячолітті до нашої ери китайський філософ Конфуцій. На перший погляд, так воно і є: робота, приносяща радість, не обтяжлива. Для занять улюбленою справою немає кордонів ні в часі, ні в просторі. Але тільки не згадав шановний мудрець про те, скільки все ж таки сил, енергії, особистого часу та здоров'я доводиться віддавати людині роботі, яка стала частиною його душі, його життям.

У 1950 році в Державний архів Херсонської області прийшла працювати нікому тоді не відома випускниця педагогічного інституту Зоря Орлова. Незабаром архів став для неї другим домом, а робота - частиною життя. Однією з перших дослідних тем молодого фахівця була «Історія революційного народництва на Херсонщині". Потім було безліч інших, пов'язаних з різними періодами історії нашого краю. Незліченні статті, лекції, радіо-та телепередачі - такий підсумок дослідницької діяльності архівіст. Зоря Соломонівна стала автором і упорядником понад 15 збірників. Серед них - «Історія заселення Херсонщини» і два видання «Історії міст і сіл України. Херсонська область».

Особливий інтерес проявляла і проявляє Зоря Соломонівна до долі людей. В результаті пошуків нею повернуті з небуття імена багатьох репресованих за часів сталінських репресій. Створені особисті фонди відомих херсонців. Серед інших - народного художника Курнакова, заслуженого художника Гопкало, письменників Фогеля, Цокоти, доктора історичних наук Давидова, краєзнавців Соловйова, Вірліча, а також сімейні фонди громадських діячів, учасників революції, Великої Вітчизняної війни та багатьох інших.
За величезний внесок у архівну справу Херсону та області в 1981 році Зоря Соломонівна була нагороджена почесним знаком «Відмінник архівної справи». А в 1996 році їй присвоєно звання «Почесний член Спілки архівістів України».

В даний час в державному архіві є персональний фонд Зорі Соломонівни Орлової. Тут зібрано близько 55 архівних справ наукових досліджень архівіста. Завдяки невтомності і разючої працездатності дослідника фонди державного архіву поповнюються безцінними документами. Краєзнавці та дослідники вважають Орлову незаперечним авторитетом в питаннях історії Херсонщини.
І навіть зараз, розміняв дев'ятий десяток років, перебуваючи на заслуженому відпочинку, Зоря Соломоновна не мислить свого життя без улюбленої справи. На її робочому столі (на фото) - маса документів, які вимагають кропіткої, дослідницької роботи, що, безсумнівно, буде проведена.


За матеріалами: Олександра Захарова. Робота довжиною в життя. / / "Гривна СВ" .- № 52 (371), 19 грудня 2008 р.

 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.