on-line с 20.02.06

Арт-блог

03.11.2020, 10:46

Ноябрь-2020

Мне мил ноябрь - предшественник зимы, Хоть самодур и нравом переменчив, С дождём и снегом, властью ранней тьмы, При свете фонарей почти застенчив... Люблю туманы, хруст подстывших луж, Незрячесть к лицам, дом с горячим чаем Ноябрь суров и сентиментам чужд, Скуп на цвета... Но так порой отчаян! Вдруг впустит солнце. И оно, спеша, День рассветит, раскрасит, отогреет... Весна - и только. Вот тогда Душа Вся встрепенётся и ...зазеленеет Алла Мироненко

Случайное фото

Голосование

Что для вас служит основным источником информации по истории?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендарь событий

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Новости региона

28.07.2021, 16:03

Співачка Христина Соловій відвідає Херсон у рамках фестивалю

28.07.2021, 15:13

Музеї Херсонщини мають можливість удосконалитися

28.07.2021, 14:54

Експерти туристичної галузі з різних міст України відвідали Херсон

> Новости региона > «Морський» мурал створили херсонські художники
Все новости

17.11.2020 10:30

«Морський» мурал створили херсонські художники

В Херсоні група митців декілька тижнів працювала над новим оригінальним муралом, який 16 листопада прикрасив житловий будинок № 6 по вулиці Морській.

За 4 дні перед цим журналістів і активних херсонців запросили на преспікнік з приводу цієї знакової для Херсона мистецької події.

Цікаво, що це перший 100%-но «херсонський» стріт-арт – ескіз місцевої художниці обрано онлайн херсонцями і намальовано херсонськими художниками Анною Чаусовою, Дмитром Литовкіним, Ярославом Морозом, Дарією Барановою.

Ще 1 липня 2020 року ГО «Дзиґа» почала реалізацію амбітного проекту «UcanUkraine» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID, фінальним акордом якого і стало створення муралів у Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську, Херсоні.

Мета проекту – сформувати мережу партнерства громадських активістів, представників малого та середнього бізнесу, сприяти формуванню серед мешканців культури екологічного мислення тощо.

Чому обрали саме наше місто? Справа в тому, що в Херсоні вже пройшла низка успішних екологічних проектів.

Хоча створення мотиваційного екологічного муралу виявило і деякі проблеми міста. Деякі з мешканців  будинку, де хотіли створити «морський» мурал, були проти, хоча це не потребувало від них ніяких витрат.

Але переважна більшість проголосувала «за» мистецтво і екологію «в одному флаконі».

І вони не прогадали! За твердженням науковців, якщо вулиці прикрашати подібними муралами, то на них навіть менше смітять і поліпшується криміногенна обстановка. Також будинок на Морській точно стане ще одним привабливим туристичним об`єктом.

Біля будинку з ще не закінченим стріт-артом зібралися координаторка проєкту "UcanUkraine" за напрямком стріт-арт Вікторія Верес і SMM-менеджер проекту Катерина Рождественська; авторка ескізу Світлана Юр'єва, кураторка Центру культурного розвитку "Тотем" Олена Афанас'єва, художники-виконавці, журналісти, місцеві мешканці, координаторка проєкту у Херсоні, завідувачка Цетром екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара Юлія Тищенко.

За словами пані Юлії, «про екологію можна казати різними мовами. Можна навчати людей сортувати сміття і читати екологічні лекції, а можна достучатися до сердець через творчість і красу – адже до сучасної людини інформація краще «доходить» у вигляді картинки.

Може, цей мурал під назвою «Колискова Чайковського» для когось стане поштовхом слідувати екологічній поведінці.

Хоча в будинку № 6 на Морській одна така людина точно є – Володимир Климов, який на місці смітнику створив квітучу клумбу і капельний полив. Ці обставини ще додали плюсів для вибору місця під мурал.

Щодо ескізу муралу, то тут співпало бажання мешканців будинку та думки фахівців і організаторів проекту. З 5 кращих було обрано один, який і втілили в життя місцеві художники.

До речі, він прикрашає ще й лімітовану серію еко-сумок.

Ми плануємо перед цим муралом проводити заняття з екологічним клубом Гончарівки «Дивосвіт» (підлітки 13-17 років), дізнаючись, що шкодить морю і чим ми можемо цьому зарадити», - додала Юлія Тищенко.

Намальовано мурал досить високо, щоб захистити від вуличних вандалів. До речі, сам будинок з ракушняку пречудово вписується в тему малюнку.

Отже, херсонці, тепер Ви знаєте локацію з прекрасним стріт-артом в центрі Херсона. Маємо надію, що цей мистецько-екологічний проект стане щасливим символом змін на краще в нашому рідному місті!

Олена БДЖОЛА.

 

 

 

 

 

2. 20.11.2020 09:31
Редакция_ОМ6
Дякуємо за уточнення, пане Юрію, внесли корективи у статтю!
1. 17.11.2020 13:50
Юрий
Было бы не справедливым не отметить, что еще год назад в этом уголке двора перед муралом стояли мусорные баки, заваленные вокруг мусором. Благодаря усилиям и каждодневному труду жителя этого дома, Владимира Климова, баки были перенесены, а весь газон спланирован и засажен цветами, которые цветут практически во все сезоны. Огромная благодарность Владимиру!

Напишите свой комментарий

Введите число, которое Вы видите справа
Если Вам не видно изображения с числом - измените настройки браузера так, чтобы отображались картинки и перезагрузите страницу.