on-line с 20.02.06

Арт-блог

06.09.2018, 13:50

Вересень-2018

Знову Вересень приїхав На вечірньому коні І поставив зорі-віхи У небесній вишині. Іскор висипав немало На курний Чумацький шлях, Щоб до ранку не блукала Осінь в зоряних полях. Р.Росіцький

Випадкове фото

Голосування

Що для вас є основним джерелом інформації з історії?

Система Orphus

Start visitors - 21.03.2009
free countersКалендар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Новини регіону

19.04.2024, 15:15

Проєкт «Вишивана Херсонщина»

До Дня Вишиванки започаткований проєкт «Вишивана Херсонщина». Для ...
19.04.2024, 11:56

На Херсонщині понад 10 000 пам'яток історії та культури. У якому стані більшість з них зараз — невідомо — ОВА

  У якому стані наразі перебувають більшість пам'яток історії ...
19.04.2024, 11:45

"Не занурити в глибину навколишнього жаху, а подарувати посмішку", - херсонська художниця Яна Голуб'ятникова

  Наразі в роботах херсонської художниці Яни Голуб'ятникової не ...
> Новини регіону > Росія планує "юридично" привласнити собі вкрадену колекцію Херсонського художнього музею
Всі новини

Росія планує "юридично" привласнити собі вкрадену колекцію Херсонського художнього музею

24.03.2023 16:37

 

Можливо, це художній твір меблі та текст «известия iz новости статьи мнения фото видео рубрики 182.54 азета Q культура октября 00:01 собрали коллекции: музейный фонд рф пополнится ценностями на миллиард вдонбассе, херсонской запорожской областя хран ятся шедевры главных русских XVII века андрей туманов донбасс искусство живопись художники фoTo:artmuseum.ks.ua музейный фонд войдет свыше рублей. произведений искусства суммарной музеяхна XX западная русских художников шишкина древнерусские .процесс хоформленияв государственную <<известия"> разбирались, чем интересны арт-коллекции новых егионов рф. культурный объем: дончане крыму москве, поэты- неделе»

Центр національного спротиву повідомляє, що росіяни мають плани провести інвентаризацію всіх «виявлених» пам’яток культури на тимчасово окупованих територіях і внести їх в єдиний реєстр «культурної спадщини», тобто автоматично присвоїти собі захоплені музейні колекції, культурне надбання, бібліотечні фонди й стародруки. Навіть відповідний законопроєкт вже направили до своєї ради федерації.

https://sprotyv.mod.gov.ua/.../okupanty-planuyut.../

Те, що викрадену колекцію нашого музею росіяни врешті-решт назвуть «своєю», було зрозуміло ще до цього наймасштабнішого мародерства, загорнутого у красиву обгортку так званої «евакуації культурних цінностей». За два тижня до пограбування на російському ресурсі «Известия» вийшла стаття «Зібрали колекції: Музейний фонд рф поповниться цінностями на мільярд», де смакувалося найцінніше з колекцій художніх музеїв, що опинилися на захоплених територіях — не тільки Херсонського, а й Донецького, Луганського та Бердянського. Нарахували 44 тисячі творів мистецтва сумарною вартістю понад мільярд рублів, фактично заявивши свої права на мистецькі «трофеї».

Всі ці рішення окупантів, за якими (в їхній хворій уяві) українські цінності автоматично стануть «російськими», не мають жодної юридичної сили. Згідно з Гаазькою конвенцією 1954 року, підписантами якої є і Україна, і росія, в разі протизаконного вивезення культурних цінностей з окупованих територій незаконний власник цих цінностей зобов'язаний повернути їх після припинення воєнних дій.

До речі, Гаазькою конвенцією забороняється під час збройного конфлікту будь-яке використання цих цінностей, якщо воно може призвести до їх зруйнування або пошкодження (незаконне перевезення музейної колекції до Криму відбувалося без належного пакування та захисту, твори мистецтва кидали у вантажівки, як сміття, що не може не відбитися на стані художніх робіт). Договірні сторони повинні переслідувати й припиняти крадіжки, пограбування, акти вандалізму (те, що мародерство назвали «евакуацією», суті події не змінює). Особи, винні в порушенні норм конвенції, притягаються до кримінальної відповідальності згідно з чинним національним законодавством — дуже сподіваємось, що це буде виконано, твори мистецтва повернуться додому, а всі винні понесуть покарання відповідно до свого злочину.