Воскові шедеври
04.01.2007
Нещодавно у Херсоні відкрилася виставка воскових фігур. Цілий місяць херсонці зможуть милуватися шедеврами російських майстрів.
Нині такими фігурами мало кого здивуєш. Кожна друга людина планети мала можливість хоч раз у житті подивитися у воскові очі зіркам зі світовим ім'ям. Ця ж виставка не зовсім проста. Вона приїхала із Санкт-Петербурга, з великого музею воскових фігур, що налічує близько 2000 експонатів, 25 з яких представлені у Херсоні.
Історія появи в Росії музею воскових постатей відправляє нас у далекі роки правління Петра I, який і привіз закордонний досвід створення воскових людей. Але, на жаль, час стирає багато, загубився і рецент виготовлення фігур з воску. Лише наприкінці ХХ століття російським майстрам вдалося відновити старі традиції.
Санкт-Петербурзькому музею лише 26 років. Над створенням експонатів зараз працює група майстрів, які володіють професіями, число яких 17: це і гримери, і кравці, і історики, і пастижери, і скульптори, і мистецтвознавці.
Виставка в Херсоні цікава, різноманітна та пізнавальна. На ній представлені російські класики: поети – А. Пушкін з дружиною, Ю. Лермонтов), художник І. Рєпін; всесвітньо відомі композитори Моцарт, Бетховен, Сальєрі; аномалії людського тіла (багатопалий, людина-вовк, бородатий жінка); фігури з Книги рекордів Гіннеса (людина з м'ячами, карлик); фантастичні та жартівливі персонажі.
Особливість виставки у тому, що шість експонатів рухаються разом із відвідувачами. Таку ідею втілено вперше. За словами організатора виставки Людмили Баранвської, рух фігури наводить компресор, оскільки воскові тіла накачані стисненим повітрям. За спиною кожного знаходиться маленький комп'ютерний пристрій, який регулює рух.
Крім того, росіяни привезли відому мадам Тюссо, якій належить ідея створення воскових фігур. Вона сидить у кріслі та привітно киває всім відвідувачам. Марія Тюссо ще у 16-річному віці за посмертною маскою зробила фігуру Людовіка XVI. Останнім її "виробом" була вона сама у 80-річному віці. Перший музей воскових фігур було відкрито 1835 року у Лондоні, його очолила мадам Тюссо. Він існує досі.
Виставка побувала вже у Львові, Дніпропетровську, Сімферополі. Зараз у планах організаторів презентувати її у східній Україні.
Наталія НАЙДЕНОВА
Від А до Я.-2007.-4 січня
Евгений