«Мовні вправи»: у Херсоні відкрили другу частину виставки
18.08.2024 23:11У Херсоні відбулося відкриття другої частини виставки «Мовні вправи». Її організував благодійний фонд «Крила Фундейшн» за підтримки фундації Artists Support Ukraine, а також агенції та ГО Port of Culture.
В експозиції – роботи українських митців та мисткинь, які переосмислюють колоніальний досвід української нації. Серед них – Алевтина Кахідзе, Оля Федорова, Михайло Алексеєнко, Елтуран Мамедов та інші. Всі твори незмінно присвячені темі мовної ідентичності, деколонізації та важливості української в повсякденному житті, а також тому, що навіть в цьому контексті ми разюче відрізняємося від нашого сусіда-агресора.
«Сьогодні ми відкрили другу частину виставки «Мовні Вправи» у Херсоні. Це всеукраїнський проєкт, в якому подібні виставки проходять по всій Україні. Мета нашої виставки – деколонізація через слова. Ми відібрали ті роботи, які на нашу думку змушують замислитись над різницею і сенсом, що несуть одні й ті слова українською і російською мовами», – зазначив керівник проєктів благодійного фонду «Крила Фундейшн» Андрій Книга.
Крім самої експозиції, у день відкриття пройшла дискусія на тему «Мова опору: деколонізація через Слова» за участю художнього керівник Херсонського театру Куліша Олександра Книги, режисерки Ірини Корольової та композитора Олексія Пономарьова. Її провели, аби створити простір для діалогу та запросити громадськість до рефлексії на тему мови як інструменту деколонізації, без нав'язування конкретних ідей чи ідеологій.
«Потрібний і вчасний захід, і особливо – для працівників мистецького цеху. Адже сьогодні саме від нас залежить невпинна і цілеспрямована робота з соціумом з метою поширення українського контенту. Без усвідомлення своєї ідентичності, без поваги до власного культурного надбання не може існувати нація. Я дякую організаторам за можливість донести свою думку і почути думки інших відомих людей, для того, щоб обʼєднати наші зусилля на нашому нелегкому культурному фронті», – зазначив Олександр Книга.
Серед запрошених на захід були представники ЗМІ, влади, освіти, місцеві поети, письменники, військовослужбовці.
«Ну, я виставку дуже уважно переглянула, навіть сфотографувала якісь роботи для себе. Мені здалися вони дуже красномовними, дуже точними і мені хотілося б, щоб цю виставку більше людей побачили. Щодо дискусії – вона була не тільки продуктивною, а й конкретною з вдалими порадами», – коментує відвідувачка Ксенія Келеберда.
Виставка працюватиме до 31 серпня. Вхід – вільний для всіх.
Залишити відгук про подію можна за посиланням.